Skladačka športových podnikov v Hrabove a v okolí

Skladačka športových "podnikov" v Hrabove a v okolí

Ján SvrčekŠport16.5.2024

Malino Brdo Trophy, to je názov série ôsmich športových podujatí v lone Veľkej Fatry, v jej známom stredisku Malinô Brdo – Hrabovo.

Svojim spôsobom unikátny projekt pod hlavičkou Triatlon klubu Ružomberok, má už na svojej reťazi jeden, prvý článok, a to MTB Time trail up hill na trati Hrabovo – Vtáčnik, ktorý sa konal 3. mája. Zajtra (17. mája) sa uskutoční 2. kole tejto „tour“ a vypísaná je disciplína cross duatlon (jazda na horskom bicykli + beh). Štart je o 17:00 hod. v Hrabove.“

Je to široká škála pohybových aktivít, ktoré vďaka svojim možnostiam ponúka Malinô Brdo a Hrabovo – beh, horská cyklistika, plávanie i lezenie,“ objasňoval svoj nápad šéf klubu, ktorý všetko nahotoval, Ladislav Csiffáry. „Chceli sme urobiť niečo pre ľudí. Ísť niekde na preteky, je čoraz finančne náročnejšie. Popri doprave treba uhradiť aj nemalé štartovné. Navyše, ak ste napríklad z rodiny dvaja, už nejde o žiadnu zanedbateľnú položku. Takže našim zámerom bolo vyjsť v ústrety aj tejto skupine. U nás sa žiadne štartovné neplatí, navyše, podarilo sa nám zabezpečiť aj o občerstvenie. Ide tiež o ponuku pre občanov, ktorí možno ani nikdy nesúťažili, nech si to sprobujú, pričom nemusia ísť do boja s časom. Stačí iba tak si prejsť vytýčenú trať, ba dokonca len jej časť."

Ďalšie kolá: Malino Brdo Trophy - 31. mája: MTB cross country (Sidorovo), 13. júna: Run (Hrabovo), 28. júna: Swim (Hrabovská nádrž), 7. septembra: Climbing (Haliny), 21. septembra: Road Bike (Ružomberok – Huty – Ružomberok), 13. októbra Beh na Málinné (Hrabovo).

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia