Skončil 1. ročník Liptovskej tenisovej ligy

Skončil 1. ročník Liptovskej tenisovej ligy

RedakciaŠport25.10.2021

Jedenásť dielov napísala Ružomberská tenisová liga na antukových kurtoch Fitness centra California. Jej zakladateľ a organizátor Milan Sekera ju tento rok pretransformoval na Liptovskú tenisovú ligu. Tá pred pár dňami zavŕšila svoju premiérovú kapitolu. V konkurencii 14 mužov si prvenstvo vybojoval Ružomberčan Matej Letavay s plným bodovým ziskom a sedemčlennú ženskú súťaž ovládla takisto miestna rekreačná hráčka Veronika Rúdziková.

Myslím si, že tento projekt oslovil ľudí a už teraz evidujeme aj nových záujemcov o ďalší ročník, spomedzi mužov a žien. Takže Liptovská liga bude pokračovať a očakávam ešte väčšie počty hráčov,“ uviedol M. Sekera.

V mužskej odnoži zvíťazil len 15 – ročný Letavay, aktívny hráč TK Ružomberok. „Matej je už prvý rok dorastenec. Keďže v Ružomberku vo svojej kategórii nemá žiadneho konkurenta, chcel som, aby si zahral proti dospelým a tým získal aj väčšiu zápasovú prax,“ povedal na adresu svojho zverenca Sekera.

Konečné poradie – muži: 1. Matej Letavay, 2. Branislav Vrtich, 3. Daniel Borový, ženy: 1. Veronika Rúdziková, 2. Lenka Štúrová, 3. Beáta Sekerová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia