Skončil sa 41. zraz rekreačných bikerov

Skončil sa 41. zraz rekreačných "bikerov"

RedakciaŠport1.9.2019

Dali si do tela, spoznali krásy tamojšej prírody, navzájom podebatovali, veď v mnohých prípadoch išlo o „stretávku“ starých známych a takisto sa aj spoločne zabavili. Predovšetkým o tom bolo 41. zraz cykloturistov Klubu slovenských turistov (KST), ktorý sa konal od 29. augusta do 1. septembra v centre dolného Liptova. Organizačne ho zastrešili Klub nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAC) Ružomberok, KST – región Liptov a mesto Ružomberok.

Tak sme dobicyklovali. Som veľmi rád, že nikomu sa nič nestalo. Niektorí si aj pokľakli pred bicyklom, ale to je už ich vec. Veľmi pekne ďakujem organizátorom, tým viditeľným i menej viditeľným. Celé podujatie bolo pripravené perfektne,“ povedal do mikrofónu pri slávnostnom ukončení podujatia očividne spokojný predseda KST Peter Dragúň.

Tristopäťdesiat milovníkov aktívneho pobytu v prírode, okrem „bikerov“ i skupinka vyznavačov pešej turistiky, nielen zo Slovenska, ale i z Čiech, Poľska, Maďarska a Ukrajiny veľmi dôstojne „odpálila“ svoj zraz do piatej desiatky.

Na tomto podujatí som už asi dvadsiaty raz. Som veľmi spokojný, domov si odnášam iba príjemné pocity. Keďže už aj nás sme cyklozraz organizovali, veľmi dobre viem, aká je jeho príprava náročná. Ružomberčania urobili maximum pre úspech. Trasy boli náročnejšie, pre tých lepšie trénovaných, ale i ľahšie, teda pre všetkých,“ vyznal sa 58 – ročný Tibor Hučka zo Zlatých Moraviec.

V podobnom duchu hovorili aj ďalší účastníci republikovej turistickej seansy. „Neviem, či sa mi ľudia báli povedať, že niečo bolo zlé, no ku mne sa dostali len kladné ohlasy. Na túry, na kultúrne vyžitie, ubytovanie či stravu. A to je najväčšia odmena,“ uviedol podpredseda organizačného výboru a šéf KNAC Róbert Fajta. „Myslím si, že celá akcia bolo zvládnutá štandardne. Je za tým kus roboty, ale stálo to za to. Som naozaj šťastný, že napriek rôznym nástrahám, nás nezaskočilo žiadne zranenie, či úraz. Všade bolo cítiť len veľmi pozitívnu atmosféru,“ pripojil hlavný hostiteľ Ľubomír Kubáň.

Ponuka bola pestrá, rekreační „bikeri“ brázdili Ľubochniansku dolinu, šliapali do Malatinej, okolo Liptovskej Mary, takisto mohli sprobovať cyklokorytničku. Peší turisti vyšli na Veľký Choč a Tri vrchy.

Súčasťou sprievodného programu okrem kultúrneho programu bola návšteva výstavy 40 rokov slovenských cyklozrazov v ružomberskej synagóge, či besedy s bývalým čs. reprezentantom v cyklistike a účastníkom Tour de France Milanom Jurčom z Dovalova, ktorý mimochodom rok a pol navštevoval aj ružomberskú strojnícku priemyslovku a so známym prírodovedcom Miroslavom Sanigom.

Na záver organizátori odovzdali štafetový kolík, s pripojenou ružomberskou stuhou predsedovi KST Vrútky Jánovi Pullmanovi. O rok totiž sa na túto rodinu hotuje Turiec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia