Skončila sa juniorská výluka

Skončila sa juniorská výluka

Ján SvrčekŠport22.9.2023

Zajtra (23. septembra) pod deravými košmi štartuje nový ročník spoločnej súťaže - I. ligy žien, mladých žien (U 23) a junioriek (U 19). Juniorský tím MBK Ružomberok, ktorý bol znovu obnovený po šiestich rokoch, otvorí sezónu v Banskej Bystrici proti „dvadsaťtrojke“ Slávii ŠKP.

V sezóne 2016/2017 družstvo ružomberských junioriek pod vedením trénera Michala Porubčana získalo na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska v Leviciach bronzové medaily (v All Stars vtedy bola naša súčasná kapitánka ženského tímu Alexandra Buknová) a o rok na to, už v inom zložení, obsadilo 9. miesto v spoločnej I. lige žien a junioriek. Tým na dlhší čas juniorská kategória z Koniarne zmizla a až teraz prichádza reštart.

Určite dievčatá čakajú ťažšie súperky, aj staršie, skúsenejšie hráčky. Náš tím však tiež má svoju kvalitu, preto sezóny sa nebojíme,“ uviedol ružomberský tréner Miroslav Futó, ktorý v predchádzajúcej sezóne do Koniarne priviezol republikové striebro s kadetkami. „Konkrétne zloženie družstva sa bude odvíjať od programu ženského extraligového tímu, keďže štyri juniorky sú v ´áčku´ - Mária Štefančová, Štefánia Michaličková, Danica Ďuratná a Nina Oravcová. Okrem nich v kádri máme ešte sedem kmeňových hráčok. Pri optimálnej konštelácii bude k dispozícii jedenásť dievčat, pri najhoršej by ich bolo sedem, avšak predpokladám, že vždy nastúpime minimálne s deviatimi.“

Foto: Radoslav Popelka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia