Skončila sa pohárovú púť

Skončila sa pohárovú púť

RedakciaŠport7.4.2021

Lanský finalista Slovnaft Cupu MFK Ružomberok sa dnes rozlúčil s pohárovou súťažou. Vo Zvolene futbalisti spod Čebraťa v osemfinále podľahli DAC 1904 Dunajská Streda 1:3.

V prvom polčase bol súper lepší, zaslúžene išiel do vedenia, hoci 0:2 bolo z nášho pohľadu aj trochu kruté. Po zmene strán sme hru vyrovnali, v niektorých pasážach sme boli azda aj lepším, lenže obrat sa nepodaril,“ konštatoval pod Pustým hradom tréner ružomberského mužstva Ján Haspra, ktorý proti DAC - u vyskladal dosť netradičnú zostavu. „Nezakrývam, mysleli sme už na ďalší dôležitý fortunaligový zápas v Senici, takisto treba rešpektovať dopady covidu, ktorý ešte pred pár dňami vyradil z bežného futbalového života viacerých našich chlapcov. Podľa toho som sa snažil rozložiť sily. Dunajská Streda hrala dobre, potvrdila, že má široký káder a šikovných futbalistov. Nás 5. kolo Slovenského pohára zastihlo, po všetkých stránkach, v nezávideniahodnej situácii,“ dopovedal Haspra.

V šialenom počasí, keď sa slniečko striedalo so snehom i dažďom, prvú príležitosť na otvorenie skóre mali v 16. minúte, podľa zápisu domáci, lenže Múdry minul cieľ. Potom k slovu v koncovke prišiel DAC. V 34. min. Divkovič, pred bránou MFK oslovil nekrytého Taiwa a ten iba doklepol loptu do siete. O šesť minút neskôr Divkovič zvýšil na 0:2. V 66. min. eružomberčan D. Kružliak, po rohovom kope, viac – menej už zabezpečil svojmu mužstvu postupovú definitívu. Regáli v 87. min. iba opticky ružomberskú prehru zjemnil.

MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda 1:3 (0:2)

Góly: 87. Regáli - 34. Taiwo, 40. Divković, 66. D. Kružliak. Žlté karty: Luka, Kochan - Sommer, . Davis, Njie. Rozhodovali: Marhefka - Hancko, Ferenc – bez divákov.

MFK: Krajčírik – Čurma, Maslo, Luka (55. Mrva), Filinský – Luterán (46. Regáli), Múdry (46. Kochan), Zsigmund – Macejko (55. Gerec), Boďa, Kubík (62. Madleňák).

DAC: Jedlička – Sommer, Beskorovainyi, Balić (64. Njie), Moumou (75. Andzouana), Friede, Kružliak, Taiwo (64. Nicolaescu), Divković (75. Blackman), Davis, Nebyla (80. Müller).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia