Skončili sa prázdniny basketbalovej Ruže

Skončili sa prázdniny basketbalovej Ruže

Ján SvrčekŠport7.8.2023

Juraj Suja, ako hlavný kouč a Michal Porubčan v role asistenta, dnes (7. augusta) o šiestej večer odštartovali v Koniarni jedenástu prípravu ružomberských basketbalistiek na podkošový rok 2023/2024.

Na úvodnom tréningu kvôli reprezentačným povinnostiam chýbali Kamila Jarošová (U 20), Zuzana Michaličková (U 16), Anna Kaliuzhna a Dominika Urbanová (obe univerzitný tím). Do letnej „makačky“ si rukávy vysúkali tiež dve posily Diana Mikovčáková z Young Angels Košice a Ukrajinka Oľga Jackovecová, keď sa do nášho klubu vrátila po troch rokoch. Kaliuznhna, ktorá v predchádzajúcej sezóne bola na dvoch bystrických adresách (Slávia a ŠK BK UMB) sa ku kolektívu pripojí v najbližších dňoch.

So zreteľom na podmienky, ktoré boli vytvorené pre stavbu kádra, je naše zloženie fajn,“ vyhlásil Suja. „Určite sme v lepšej situácii ako pred rokom. Teraz na všetko bolo viac času.“ Čo sa týka úvodných tréningových jednotiek, šéf realizačného tímu MBK podotkol: „Všetko budeme robiť. Aj v hale i mimo tohto objektu. Ja však do programu nezaraďujem nič vonku, je to v kompetencii nového kondičného trénera Michala Matulu, ktorý dostáva veľa priestoru a veríme že nám po môže. Určite dievčatá pôjdu aj tartan, do lesa, takisto do posilňovne, no budú tiež pracovať v hale.“

Do zápasového kolotoča Ružomberok vstúpi na Jersey Cupe v Brne (1. a 2. septembra), kde sa stretne s domácim družstvom Královo Pole a SBŠ Ostrava. „O týždeň na to, teda 8. a 9. septembra, zase my organizuje vlastný turnaj. Príde KP Brno a dolaďujeme ďalších dvoch účastníkov, po jednom z Maďarska a Rakúska. Generálka na novú sezónu dievčatá čaká 16. septembra v maďarskom Miškovci. Potom, 21. septembra, sú už na programe úvodné zápasy kvalifikácie o postup do základnej časti Európskeho pohára FIBA, pričom odvety prídu na rad 28. septembra,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

V predkole FIBA Cupu môže Ruža naraziť na jedného z týchto troch súperov - Toroslar Basketbol Antalya (Turecko), SBŠ Ostrava (ČR), alebo CS Universitatea Kluž (Rum.). Všetko sa dozvieme v stredu (9. augusta) po žrebe. Niké extraliga má úvodné kolo 30. septembra, keď do Koniarne zavíta ŠK BK UMB Banská Bystrica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia