Skoro tristo chlapcov a dievčat doma bez lopty

Skoro tristo chlapcov a dievčat doma bez lopty

RedakciaŠport25.1.2021

Aj v predchádzajúcej sezóne mali viaceré mládežnícke družstvá MFK Ružomberok nádejne rozbehnutú sezónu. Tá sa napokon skončila jesennou časťou, bez konečných tabuliek. Takisto súťažný ročník mlaď spod Čebraťa na viacerých frontoch rozbalila s medailovým záluskom. V najvyšších republikových súťažiach po nedokončenom jesennom programe sa trojica ružomberských tímov nachádza v líderskej trojke – U 19 (2. miesto), U 17 (3.) a U 16 (2.). Taký istý počet družstiev rovnaké pozície zaujíma vo svojich skupinách I. ligy – U 14 (2.), U 13 (1.) a dievčatá WU 19 (1.)

Ako priebežne v jednotlivých súťažiach stojíme človeka teší, ale momentálne to nepovažujem za najpodstatnejšie. Chýba nám zmysel celého nášho snaženia. Spoločné tréningy, aj v šesticiach, boli nateraz prerušené. Tým chod mládežníckej sekcie je viac – menej zastavený. Človek už má dojem, akoby šport bol našim najväčším nepriateľom v boji proti COVID-19. Miesto toho, aby sme ho využívali ako prostriedok prevencie voči rôznym chorobám. Podľa mňa, mládež by vonku, na vzduchu, mohla bez problémov trénovať, samozrejme pri striktnom dodržiavaní protipandemických opatrení,“ rozhovoril sa športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Stojí však celé mladé športové Slovensko, letné i zimné odvetvia. No stále bez nejakého svetielka. „Opäť sme, podobne ako na jar, museli prejsť k individuálnym plánom. Jednotliví tréneri sú cez počítače a aj online v kontakte so svojimi družstvami. Keďže je zákaz vychádzania, chalani a dievčatá sa hýbu v rámci svojich možností. Nejaké behy, sila a podobne. Motivácia však postupne vyprcháva. O to je situácia horšia, že už dlhšie sú zavreté takisto školy a všetci sú iba doma. V súčasnosti ani Slovenský futbalový zväz nemá žiadnu konkrétnu víziu. Musíme len čakať,“ dopovedal očividne roztrpčený Peter Tomko, ktorý ale stále verí, že sezóna 2020/2021 sa predsa len dohrá.

Ešte dodajme, že mládežnícka pyramída futbalovej Ruže je vyskladaná s takmer troch stovák chlapcov a dievčat.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia