Skrat vyhrievajúceho systému zrušil zápas Ružomberok - Zlaté Moravce

Skrat vyhrievajúceho systému zrušil zápas Ružomberok - Zlaté Moravce

RedakciaŠport5.11.2022

Dnes diváci márne merali cestu na futbalový stánok pod Čebraťom. Zápas 17. kola Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok a ViOn – om Zlaté Moravce bol odložený.

Už po príchode na štadión bolo zrejmé, že je iba malá pravdepodobnosť, aby sa duel odohral. Priestor pred severnou bránou bol opáskovaný s nápisom zákaz vstupu. Vyhrievací systém spôsobil galibu. Takže čakalo sa, čo ďalej, aj či hlavný arbiter Michal Smolák zápas, vzhľadom na vzniknutý technický problém, v plánovom čase výkopu, teda o 15. hod. „nezruší“. To sa však nestalo a tak v hre zostali iné možnosti

Po nejakom čase, medzi novinárov, na ich vyžiadanie, prišiel delegát stretnutia Miroslav Schneider, aby objasnil aktuálny stav. „Nastala mimoriadne situácia. O štrnástej hodine, po predzápasovej porade, ma kontaktoval pán Milan Bezák, zástupca domáceho klubu, že došlo k ekologickej havárii pred bránkovým územím na severnej strane, že von vytieklo médiu, ktoré zabezpečuje vyhrievanie trávnika. Po miestnej obhliadke som kontaktoval telefónne číslo 150 a po krátkej informácii, ma prepojili na Slovenskú inšpekciu životného prostredia do Žiliny. Tam mi bolo oznámené, že ide o situáciu, ktorá ohrozuje spodné vody a takisto zdravie a bezpečnosť hráčov. Následne som zatelefonoval pánovi Michalovi Mertinyákovi z Únie ligových klubov a teraz čakáme na pani, ktorá je na ceste zo Žiliny, aby nám povedala, či stretnutie sa dnes môže odohrať. Takisto potrebujeme vyjadrenie domáceho klubu, musíme vedieť, aká látka bola v systéme napojená a koľko jej vytieklo. Ak obe stanoviská budú v poriadku, dohodli sme sa, že stretnutie sa odohrá v náhradnom čase o 19. hod.“

Napokon pod Čebrať zavítali aj pracovníčky Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Nasledovalo prezretie si inkriminovaného miesta, potom porada a po nej s definitívnymi závermi prišiel M. Schneider.

Stretnutie medzi klubmi MFK Ružomberok a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble sa dnes neodohrá. Dôvodom je, že došlo k ekologickej havárii na hracej ploche keď do nej vytiekla látka, ktorá je nebezpečná pre zdravie hráčov. Boli tu pracovníčky Slovenskej inšpekcie životného prostredia a stále sú na štadióne, ktoré uložili domácemu klubu, aby od zajtra začal robiť opatrenia na odstránenie tejto kontaminovanej zeminy. Keby sa prikročilo k tomu, čo chcel klub urobiť, vymeniť vrchnú vrstvu, po nejakých desiatich, pätnástich minútach, napriek tomu, že vonku prší, by došlo k nasiaknutiu trávnika a pri hre by sa brankár alebo jednotliví hráči došli do kontaktu s touto kontaminovanou pôdou. Hráč by sa okamžite musel vyzliecť, umyť a dezinfikovať vo vode, čo by nebolo možné. Z tohto dôvodu sa dnes stretnutie neuskutoční,“ dozvedeli sme sa napokon od delegáta.

Podľa našich informácií, o dátume odloženého zápasu by sa malo rozhodnúť v pondelok (7. novembra).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia