Skupinka futbalistov sa so Starým rokom lúčila aj  (bez nariadenia) na štadióne

Skupinka futbalistov sa so Starým rokom lúčila aj (bez nariadenia) na štadióne

RedakciaŠport30.12.2022

Prípravným zápasom prvý decembrový piatok proti druholigovému Trebišovu (2:2) futbalisti MFK Ružomberok zavŕšili rok 2022. Hoci chalani až do 5. januára 2023 dostali voľno, samozrejme „vylepšené“ individuálnymi plánmi, dnes (30. decembra) sme zastihli štvoricu hráčov Mateja Madleňáka, Mareka Zsigmunda, Mária Mrvu a Martina Regáliho potiť sa v klubovej „posilke“. A veru, formou skoro kruhového tréningu si spolu s kondičným koučom Jozefom Kapláňom poriadne dávali do tela.

Veru, nebola to žiadna sviatočná selanka. Celá pätica však toto „menu“ absolvovala na doraz a zároveň v príjemnej pohode. „Nie sme tu vôbec náhodou,“ vysvetľoval J. Kapláň, stále, okrem fortunaligových profesionálnych povinností, aj hrajúci kormidelník štvrtoligovej Bešeňovej. „Už pred Vianocami sa začali tieto naše spoločné ´stretávky´. Ide o chlapcov, ktorí sú v Ružomberku. Dva razy medzi nás zavítal tiež Alexander Mojžiš. Nič ale nevymýšľame, len takto v skupine hráči napĺňajú svoje individuálne plány. Boli sme si zabehať a teraz sme v našej činkárni. Keďže včera bol dôraz kladený hlavne na silu, dnes sa zameriavame na výbušnosť. Išlo o štyri super série,“ pokračoval J. Kapláň.

Určite je rozdiel plniť nalinkovanú záťaž sám a v partii, keď vás motivuje okolie a padne aj nejaká odľahčujúca hláška. „Ak si človek doma, alebo niekde vo ´fitku´, má všetko rozložiť a pripraviť, je to zložitejšie. Tu chalani majú pripravené všetky potrebné stanovištia. Hoci nie každý plní rovnaké veci. Určite motivácia je väčšia,“ doplnil J. Kapláň, ktorý takto hráčom vyšiel v ústrety.

Dnes to už ale bolo posledné „dostaveníčko“ tohto druhu. Zajtra je Silvester, potom Nový rok a hneď na to ružomberských futbalistov čakajú športovo – lekárske testy v Banskej Bystrici. Nuž a od 5. januára 2023 sa rozbehne spoločná zimná príprava.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia