Skvelý trailový deň na Zápalkárni

Skvelý trailový deň na Zápalkárni

Ján SvrčekŠport19.9.2023

Smelo možno povedať, že cyklotrialový podnik Open Ružomberok sa v novom trial parku na stanici Korytnickej železnice Zápalkáreň vydaril.

Hoci bolo to pre mňa mimoriadne náročné, môžem hovoriť len o príjemných pocitoch,“ vyhlásil organizátor pretekov Radoslav Stehura. „Žičilo nám počasie, takisto účasť bola perfektná, mali sme 50 štartujúcich. Prišli takmer všetky slovenské kluby, plus cyklotrialisti z Poľska.

Ružomberský trialový nadšenec zvlášť vypichol aj novú lokalitu svojho športového stánku, po tom, čo jeho „kráľovstvo“ opustilo Klačno. „Máme naozaj krásny priestor a teraz sme ho prvý raz prezentovali vážnou udalosťou. Zápalkáreň je nová adresa na slovenskej cyklotrialovej mape,“ zdôraznil R. Stehura, ktorý po dvoch rokoch si opäť, a poriadne, vysúkal rukávy, aby do centra dolného Liptova stiahol aktérov na špeciálnych bicyklov z rôznych kútov republiky, či spoza našich severných hraníc a nahotoval im dôstojnú súťaž.

Teraz neviem povedať, či sa takto stretneme aj o rok. Ak sa ku mne pridajú takí zanietenci, ako som ja, tak určite opäť preteky zorganizujeme. Momentálne si však v prvom rade potrebujem oddýchnuť. Bol to poriadny záber. Ešteže som mal podporu od ostatných klubov a zo Slovenského zväzu cyklistiky,“ doložil Radoslav Stehura, ktorý aj štartoval, keď v mužskej kategórii skončil tretí.

Víťazi kategórií - promesa (deti 5 – 8 rokov): Kubová (CTK Záriečie), poussin (9 – 10 rokov, dievčatá do 11 rokov): Hrnko, benjamin (11 – 12 rokov, dievčatá do 14 rokov): Korec (CTK Záriečie), minime (13 – 14 rokov, dievčatá do 16): Horváth (3al biketrial club Poprad) kadet (15 – 16 rokov): Tóth (3al biketrial club Poprad), senior (do 30 rokov): Schmidt (3al biketrial club Poprad), masters (nad 30 rokov): Zuščák (CTK Záriečie).

Foto: Cyklotrial Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia