Sliačania nezopakovali lanský jesenný diel

Sliačania nezopakovali lanský jesenný diel

RedakciaŠport25.11.2020

Futbalisti 1. OFC Liptovské Sliače sa v najvyššej liptovskej súťaži nachádzajú na 7. mieste, keď v desiatich zápasoch „vykopali“ 13 bodov (3 víťazstvá – 4 remízy – 3 prehry). Po lanskej kompletnej jesennej 13 – kolovej časti, mužstvo trónilo v šiestej lige na druhej pozícii, s rovnakým 29 – bodovým kapitálom ako vedúci Liptovský Ján.

V prvom rade treba povedať, že z chalanov sa vytratilo nadšenie a entuziazmus z uplynulej jesene,“ začal rozprávať tréner Roman Plávka, ktorý 1. OFC prevzal v lete 2019, takmer tesne pred štartom nového súťažného ročníka. „Ďalším dôležitým faktorom bola početnosť. Predtým som mal viac hráčov, tým sa ponúkala väčšia variabilita pri skladaní mužstva a jednotlivých formácií. Niektorí chlapci skončili školy, začali pracovať a už neboli tak často na tréningoch ako dovtedy. Celkove sme prišli o päť hráčov ´starej´ základnej jedenástky. Kým pred rokom sa na tréningoch stretávalo dvanásť až osemnásť chlapov, teraz dochádzka padla na cifru sedem až jedenásť. To všetko sa prejavilo na kondícii a zvládnutí herných činností. A do tretice sa výrazne pod jeseň podpísala naša chabá strelecká produktivita, teda nepremieňanie šancí. Erik Mikulec vlani zaznamenal 19 gólov, keď dokázal skórovať takmer zo všetkého, no momentálne je iba na šiestich. Hoci na chlapca si dávali súperi väčší pozor, znovu sa dostával do čistých príležitostí, lenže nedokázal sa presadiť. Určite pred rokom bol Erik rozohranejší a sebavedomejší, keďže nastupoval a dával góly tiež za dorast a s dvomi partiami trénoval tri-štyri razy do týždňa. Dovolím si povedať, že takto mužstvu ušlo aj šesť bodov,“ pokračoval v hodnotení Plávka.

V jeseni 2019 Sliačania súťaž otvorili dvomi trojbodovými zásahmi (v Ludrovej 2:1, doma s Liptovskou Kokavou 2:0), no v aktuálnom ročníku na prvé víťazstvo čakali až do 5. kola (s Liptovskou Lúžnou 4:2). „Vlani sa chalani hneď prvým stretnutím naštartovali, naopak teraz sme začiatok pohnojili. Mužstvo na úvod doma remizovalo s Ľubeľou 1:1, potom po dvoch hrúbkach podľahlo v Ludrovej 1:2, nasledovala smoliarska remíza s množstvom zahodených šancí s Liptovskou Kokavou (0:0) a túto nepriaznivú šnúru sme zavŕšili prehrou 1:6 v Liptovskom Jáne, keď zo zostavy vypadli viacerí hráči. Potom sme sa ako tak pozviechali,“ dorozprával Plávka, ktorý nezakrýva obavy, aký „mančaft“ sa dá dokopy po ďalšej nepríjemnej pauze.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia