Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:1

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:1

RedakciaŠport12.3.2022

Už sa zdalo, že tri body zostanú na Tehelnom poli, keď v tretej minúte nadstaveného času Regály so skvelým zrýchlením sa predral do domácej šestnástky a Rymarenko šikovne prekonal domáceho brankára Chovana. Ružomberok v súboji 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul v poslednej chvíli vyrovnal (1:1). Z ihriska majstra si zaslúžene odviezol zlatý bod.

Struhárovcom“ absolútne nevyšiel vstup do zápasu, keď už v 5. min. Weiss volejom, po rohu Barseghjana, aj so smoliarskym prispením kapitána MFK J. Masla, otvoril skóre – 1:0. V 36. min. Gerec, ktorého prihrávkou oslovil Fabiš, skončil po strete s Abenom na trávniku, čo zaváňalo aj pokutovým kopom. V 43. min. T. Bobček mal na kopačke vyrovnanie, lenže pálil do nebies. Pred prestávkou ešte hostí poriadne vystrašil Mustavič.

Po zmene strán už Ružomberčania boli oveľa smelší smerom dopredu. V 59. min. Chovan medzi „belasými“ žrďami mal plné ruky práce s Rymarenkovou koncovkou. V 74. min. ale mohol druhý raz udrieť Slovan, keď Zmrhal sa rútil na Krajčírika, no netrafil bránu. O štyri minúty neskôr Chovan vychytal Regáliho a minútu pred naplnením riadneho hracieho času aj Mojžiša. Ruža za vyrovnaním šliapala až do konca a napokon bola aj odmenená.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Stretnutie chlapci otvorili dosť ustráchane, chýbala im aj mentálne odolnosť. Inkasovali sme po rohovom kope, po nezachytenej lopte na hranici šestnástky. Potom sa chalani trochu otriasli a už aj v prvom polčase, keď sme predviedli nejaké útoky, zistili, že i vonku sa dá hrať so Slovanom. Po štandardnej situácii sme si vytvorili stopercentnú šancu, žiaľbohu Tomáš Bobček prestrelil bránu. V druhom polčase Slovan každou minútou bol slabší, nestíhal reagovať na našu intenzitu. Dostávali sme sa do šancí. Potom mali domáci príležitosť, aby zvýšili na 2:0, ktorú nevyužili, čo bol zlomový moment. Zavreli sme súpera na jeho polovici a napokon aj, vďaka úžasnej emócii, vyrovnali.“

Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 5. Weiss – 90+. Rymarenko. Žlté karty: Kankava, Mustafič – Fabiš, T. Bobček, Luterán. Rozhodovali: Dohál - Ádám, Zemko – 3186 divákov.

Slovan: Chovan – Hrnčár, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu (66. Zmrhal), Kankava (27. Agbo) – Mustafić (87. Kashia), Barseghjan (87. Pauschek), Weiss – Čavrić (66. Šaponjić).

MFK: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Domonkos, Luterán (73. Mrva) – Gerec (57. Múdry), Bobček (57. Rymarenko), Regáli – Boďa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia