Slovenky už vo štvrtok proti Maďarsku

Slovenky už vo štvrtok proti Maďarsku

RedakciaŠport2.2.2021

Od nedele večera sú v piešťanskej „bubline“ slovenské basketbalové reprezentantky. Ten istý deň do dejiska posledných dvoch stretnutí H skupiny o postup na júnové majstrovstvá Európy vo Francúzsku a v Španielsku, dorazili aj Maďarky. Na dnes ohlásilo príchod Holandsko.

Tešila som sa na túto zmenu, hoci tréner je ten istý (aj klubový Juraj Suja, pozn. aut.). Ale iné prostredie a stretnutie s ´babami´ z ´nároďáku´. Navyše pred nami je veľká šanca postúpiť na európsky šampionát. Chceme urobiť všetko preto a uspieť v oboch zápasoch,“ rozhovorila sa ružomberská kapitánka Miroslava Praženicová.

Hráčky a celý realizačný tím museli prejsť najprv pandemickým sitom. „Ešte v nedeľu sme absolvovali antigénové testy na COVID-19 a v pondelok aj PCR. Všetci sme z nich vyšli čistí, čo je veľmi dôležité,“ pokračovala krídelníčka Ruže.

Každý člen slovenskej výpravy má v hoteli Park vlastnú izbu. Vzhľadom na prísne protiepidemiologické opatrenia dievčatá nemôžu opúšťať „bublinu“ a tak poznajú len hotel a halu. „Včera sme dopoludnia mali 45 minútový strelecký tréning a večer hodinu a pol klasický basketbalový. Podobný program je aj dnes. Inak sme na izbe a oddychujeme. Včera bola možnosť ísť na chvíľu i von, no len kúsok od hotela,“ vysvetľovala naša reprezentačná krídelníčka.

Žiadne mesto počas piešťanského pobytu nehrozí. „Veď aj tak sú všetky reštaurácie a kaviarne zavreté. Napokon, neprišli sme sem chodiť po kávach, ale hrať basketbal a uspieť. Tú ´bublinu´ osobne neberiem dáko tragicky. Niečo podobné sme už zažili v novembri v Amsterdame,“ doplnila Praženicová.

Slovenky vo štvrtok o 18. hod. nastúpia proti Maďarsku a v sobotu a 17:30 hod. hrajú s Holandskom. Ak obe prekážky zvládnu, nemusia s ničím kalkulovať, ich postup na „Európu“ z prvej priečky by bol definitívny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia