Slovenská basketbalová dvadsiatka v Ružomberku

Slovenská basketbalová "dvadsiatka" v Ružomberku

RedakciaŠport4.6.2022

V nedeľu (5. júna) sa v Ružomberku zídu mladé slovenské basketbalistky, ktoré v Koniarni začnú prípravu na majstrovstvá Európy B kategórie do 20 rokov. Tie sa uskutočnia o 9. do 17. júla v severomacedónskom Skopje. „Ubytovaní budeme v penzióne Blesk. Hneď zajtra o 18. hod. máme prvý tréning. V Ružomberku absolvujeme tri päť-šesťdňové prípravné bloky. Na úvodnom by sme mali mať dvanásť dievčat, ďalej chceme pracovať s pätnástkou hráčok. Prvý týždeň sa zameriame hlavne na osvojenie si základných princípov v obrane a v útoku,“ povedal pre náš portál hlavný kouč slovenskej „dvadsiatky“ Miloslav Michálik.

Slovenský tím čakajú aj štyri prípravné stretnutia, avšak všetky na palubovkách súperiek, po dve v Maďarsku a v Srbsku. V ružomberskej hale si akurát družstvo zmeria sily s našou ženskou reprezentáciou. „Bude to len tréningový zápas za zatvorenými dverami, bez divákov,“ pripojil Michálik.

Tréner Juraj Suja, ktorého na klubovej úrovni čaká už desiata sezóna v MBK Ružomberok, mal na prelome júna a júla vycestovať so slovenským vysokoškolským družstvom na Svetovú zimnú univerziádu do čínskeho Čcheng-tu. To sa ale nestane, pretože Medzinárodná federácia univerzitného športu (FISU), na podnet čínskych organizátorov pre ďalšiu vlnu pandémie, podujatie posunula až na rok 2023. „Hoci univerziáda teraz nebude, my sme našu prípravu úplne nezrušili. Od pondelka, sme podľa plánu boli v Piešťanoch na prvom 5 – dňovom tréningovom kempe a čakajú nás ešte dva podobné turnusy. Aj ďalšie reprezentantky, ktoré nie sú súčasťou akademického výberu, dostali možnosť si s nami zatrénovať, ale ani jedna neprišla,“ vravel Suja, ktorý je tiež koučom ženského „nároďáku“. Z ružomberských hráčok tento týždeň v Piešťanoch bola Alexandra Buknová.

S reprezentačným družstvom žien kormidelníka Ružomberka čaká ďalšie stretnutie v kvalifikačnej H skupine o postup na majstrovstvá Európy 2023 až 27.11. 2022 v Taliansku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia