Slovenského reprezentanta v cross country a v cyklokrose zradil srdcový sval

Slovenského reprezentanta v cross country a v cyklokrose zradil srdcový sval

RedakciaŠport5.10.2022

Prvú augustovú sobotu Matej Ulík na pretekoch MTB XCO kategórie C 1 Paltinis v Rumunsku skončil tretí a na druhý deň obsadil štvrtú priečku na Slovenskom pohári s kvalitnou medzinárodnou účasťou, so statusom C 2 v Poráči. Odvtedy ale, akoby sa za horským cyklistom z Liptovskej Osady zaľahla zem. Ďalší štart aktuálny majster Slovenska a člen českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín (zatiaľ) už nepridal.

Na posledných pretekoch som necítil ešte nič. V pondelok bolo voľno, no v utorok na tréningu už môj organizmus avizoval nejaké zmeny. Chvíľku človek mal o päť-sedem tepov za minútu viac a potom sa počet úderov zase vrátil späť. Bolo mi to divné, takže radšej som navštívil lekára. Po EKG vyšetrení, ma hneď brali na urgent a nasledovala hospitalizácia v nemocnici. Prvá diagnóza znela, že ide o infarkt. Netajím, vtedy mi kde – čo prebehlo hlavou. Nechcel som takémuto verdiktu veriť, veď necítil som sa dáko zle. Výsledky ďalších vyšetrení boli negatívne, zdalo sa, že všetko je v poriadku. Až posledné odkrylo zápal srdcového svalu. Podľa doktorov, bolo šťastie, že som ich v čas navštívil. V prípade štartov na ďalších pretekoch, mohlo dôjsť aj ku kolapsu,“ objasnil svoje zdravotné patálie 25 – ročný slovenský reprezentant.

Tento víkend sa na Slovensku rozbieha cyklokrosová sezóna. „Tú už ťažko stihnem. Tri-štyri mesiace mám naordinované absolútne voľno. Asi v polovici novembra sa dá uvažovať s návratom na bicykel. Telo však bude treba začať postupne zaťažovať. Samozrejme, je mi ľúto, že majstrovstvá Slovenska budú bezo mňa. Veď v tejto disciplíne sa mi tri razy za sebou podarilo získať republikový titul. Už však nič na tom nezmením. Asi to tak malo byť. Musím spraviť všetko preto, aby som sa vrátil ešte silnejší, ako som bol pred vynútenou pauzou,“ doložil Matej Ulík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia