Slovenský pohár: Bešeňová - Lipany 2:3

Slovenský pohár: Bešeňová - Lipany 2:3

RedakciaŠport17.8.2022

V dnešnom stretnutí 1. kola Slovnaft Cupu futbalisti OŠK Bešeňová, ktorí sú účastníkom majstrovstiev regiónu – IV. ligy, podľahli momentálne tretiemu celku a s plným bodovým ziskom východnej skupiny tretej ligy ŠK Odeva Lipany 2:3.

Hostia otvorili zápas expresným gólom už v 2. min., ale Bešeňovci do 24. min. dokázali výsledok preklopiť – 2:1. Úvodný polčas sa skončil nerozhodne 2:2 a o postupe Lipian rozhodol ich gólový nástrel v 72. min.

Keby niekto pred zápasom povedal, že Lipanom dáme dva góly, bral by som takýto fakt všetkými desiatimi. No teraz cítim aj sklamanie. Zvlášť ma mrzí, že tri razy mužstvo inkasovalo po centroch. Na to si aj v našej súťaži musíme dať vo vlastnej šestnástke väčší pozor,“ rozhovoril sa hrajúci bešeňovský tréner Jozef Kapláň.

Bol to duel, ktorý možno mohol vyústiť aj v penaltový rozstrel. „Prvý polčas bol vyrovnaný a pre divákov zaujímavý. V tejto časti sa chalani dostávali aj do nábehov v krídelných priestoroch. V druhom už súper častejšie držal loptu i ukázal viac futbalového umenia. Celkove bol to dobrý zápas, no myslel som si, že dospeje k jedenástkam,“ pokračoval Kapláň.

Pre covid domácim chýbal Štefan Zošák, ktorý je výraznou persónou OŠK a Lukáš Teličák, keďže bol na dovolenke. „Týmto viazla naša prechodová fáza. Nevedeli sme si v strede prihrať a v druhej polovici išlo z našej strany hlavne o nakopávané lopty,“ doplnil Jozef Kapláň.

OŠK Bešeňová - ŠK Odeva Lipany 2:3 (2:2)

Góly: 13. Olos, 24. M. Kalanka - 2. M. Vysočan, 39. Poremba, 72. M. Kraľovič, 200 divákov.

Bešeňová: Sabaka - Praženica, Baďo, Kompiš, Hutník (86. Jurčo), Fula (72. Jacko), Olos (86. Pažítka), Gärtner (46. J. Kalanka), M. Kalanka (57. Vierik), R. Šimo, Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia