Slovenský pohár na ružomberskom svahu

Slovenský pohár na ružomberskom svahu

Ján SvrčekŠport27.6.2024

V ružomberskom rezorte Malinô Brdo ski & bike family park sa v nedeľu (30. júna) uskutoční 3. kolo BAJKULA Slovenské pohára v zjazde horských bicyklov 2024.
V roku 2022 tento seriál, po dlhšej pauze, zase zavítal do liptovského strediska a vtedy mal aj punc republikového šampionátu. Takže teraz pôjde o tretiu kapitolu za sebou.

Na piatok a sobotu sú naplánované tréningy a v nedeľu sa už pôjde do tuhého. Od 11:00 hod. odštartujú semifinálové jazdy a o 13:00 hod. sa začne finálové kolo. Jazdcov čaká 1780 m zjazd, s prevýšením 420 m.
Vypísané sú kategórie: muži elite, masters, super master, juniori, hobby, hardtail, ženy a žiaci.
„Prihlásených je 130 pretekárov, avšak presný počet budeme vedieť až v sobotu večer. Môže dôjsť k zmenám plus-mínus dvadsať štartujúcich,“ informoval náš portál riaditeľ podujatia Jozef Šiška. „Keďže Slovenský pohár nekoliduje so žiadnym podujatím, je prihlásená aj republiková špička na čele s tými najlepšími pretekármi, ktorí minulý týždeň štartovali na Svetovom pohári, a to s Rasťom Baránkom, Adamom Rojčekom a Denisom Kohútom. Táto trojica na ´sveťákoch´, kde sa zíde aj 300 cyklistov, patrí do top tridsiatky.“

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia