Slovenský pohár: Ružomberok - Liptovský Mikuláš

Slovenský pohár: Ružomberok - Liptovský Mikuláš

Ján SvrčekŠport25.10.2023

Dnes (25. októbra) o 16. hod. sa na štadióne pod Čebraťom odohrá stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Ako domáci tím bol pôvodne vedený druholigista, lenže na jeho štadióne momentálne prebiehajú rekonštrukčné práce, a tak, po dohode obidvoch klubov, došlo k výmene domáceho prostredia.

Ružomberok na pohárový duel nastúpi len 24 hodín po prvom tréningu pod novým hlavným koučom Čechom Oldřichom Smetanom. „Hneď chlapcov budem vidieť v ťažkých a kritických situáciách, čo je pozitívne. Od začiatku sa ideme spoznávať, nie je na čo čakať. Samozrejme, bolo by fajn, začať s mužstvom prípravu a mať aspoň mesiac na zoznamovanie sa. Teraz je to však zbytočné riešiť. Situácia je taká, aká je. Viem, že nás čaká liptovské derby, že za hostí nastúpia tiež bývalí hráči Ružomberka, ktorí určite budú mať veľkú motiváciu. Tá naša ale musí byť jednoznačná, zápas zvládnuť a v ´pohári´ sa posunúť ďalej,“ povedal pred dnešným zápasom O. Smetana.

Z kabíny Ruže jediný čo, možno povedať, že skoro až dôverne pozná nového kouča je stopér Šimon Gabriel, a to z pôsobenia Smetanu v Jihlave. „Som rád, že prišiel tréner, ktorý ma už viedol. Každý hráč pri takejto zmene je plný očakávaní, čo bude. Ja to mám v tomto smere ľahšie. To je však jediná moja výhoda,“ uviedol 22 – ročný obranca, ktorý takisto nečaká dnes podvečer ľahký duel. „Iná by bola situácia, keby sme pod novým trénerom hrali až cez víkend, no aj tak dôležité stretnutie musíme zvládnuť. Nech sa deje, čo sa deje. Na prvom tréningu nám tréner zdôraznil základné veci, ktoré vyžaduje. Všetko, čo si praje, sa dozvieme v ďalších dňoch. Aj z Česka mám skúsenosti, že pohárové stretnutia sú špecifické, často nepríjemné, iné ako ligové. Mužstvá z nižších súťaží sa chcú vytiahnuť, získať cenný skalp.“

V uplynulej sezóne sa oba tímy stretávali v našej najvyššej futbalovej súťaži. V základnej časti sa stretnutia skončili remízami 0:0 a 1:1 a v nadstavbe zase uspeli domáce mužstvá – Ružomberok 3:0 a Liptovský Mikuláš 2:1. Dnes prvý raz Tatran proti Ruži bude koučovať Ján Haspra, ktorý dve sezóny trénoval aj áčko spod Čebraťa.

Foto: autor, facebook MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia