Slovenský pohár v biatlone (zase) pod Lúčnym hríbom

Slovenský pohár v biatlone (zase) pod Lúčnym hríbom

Ján SvrčekŠport13.6.2024

Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok už štvrtýkrát v rade usporiadal pod Lúčnym hríbom v Liptovskej Štiavnici preteky 1. kola Slovenského pohára v letnom biatlone žiakov.

Za dva dni sme v jednotlivých súťažiach narátali 339 účastníkov, čo je podobné číslo ak v minulých rokoch. Ideálne do kariet nám zahralo aj počasie,“ uviedol predseda ŠK SKI Ružomberok a riaditeľ vydarenej „pohárovky“ Ľuboslav Palguta. „Tak ako doteraz, bola to, z hľadiska prípravy, veľká ´makačka´, ktorá všetkých stála značné množstvo energie. Zase sme si museli pretekársky ´areálik´ kompletne vybudovať. Škoda, že zatiaľ, nemáme svoj vlastný.“

Do príprav a samotného chodu podujatia bolo zapojených viac než šesťdesiat ľudí. „Len rozhodcov sme potrebovali štyridsať. Ďalší zase tvorili nevyhnutný obslužný personál,“ vysvetľoval Palguta.

Prvý deň boli na programe rýchlostné preteky a súťaž trojčlenných štafiet a druhý preteky obratnosti. Hostiteľský klub mal v akcii dvadsať päť svojich členov. Tí získali štrnásť „flekov“ v prvej trojke a ďalších osemnásť do 6. miesta. „Na týchto súťažiach sa vyhlasuje a oceňuje top šestka, čo je pre detičky takisto veľká motivácia. Stále sú to všetko kategórie, ktoré sa učia a do biatlonu len vážnejšie vnikajú. Samozrejme, množstvo popredných umiestnení, nás všetkých potešilo. Najúspešnejší bol Maroš Glemba, ktorý každý svoj štart pretavil v prvenstvo, doložil Ľuboslav Palguta.

Medailové umiestnenia pretekárov ŠK SKI Ružomberok

Rýchlostné preteky: chlapci - žiaci „A“: 3. J. Palguta, žiaci „B“: 1. Glemba, dievčatá – prípravka: 2. D. Tkáčiková, žiačky „A“: 3. Muchaničová

Trojčlenné štafety: chlapci – žiaci „B“: 2. Frič, Moravčík, Furťo, žiaci „C“: 1. D. Palguta, Glemba, Plaskúr, žiačky „B“: 3. Tomášková, Kellerová, M. Tkáčiková.

Preteky obratnosti: chlapci – prípravka: 3. Šida, žiaci „B“: 1. Glemba, 3. Frič, žiaci C: 2. D. Palguta, dievčatá – prípravka: 2. Furťová, 3. D. Tkáčiková, žiačky „A“: 1. M. Tkáčiková.

Foto: ŠK SKI Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia