Slovenský pohár v krasokorčuľovaní

Slovenský pohár v krasokorčuľovaní

Ján SvrčekŠport5.2.2024

Pätnásť ročníkov na Zimnom štadióne S. Mikitu napísala Veľká cena Ružomberka v krasokorčuľovaní v mládežníckych kategóriách. Vlani toto tradičné podujatie, vždy aj so statusom Slovenského pohára, sa prvý raz uskutočnilo ako Memoriál Igora Prokopa. A tak v sobotu a v nedeľu išlo už o druhú spomienku na významného medzinárodného arbitra, ktorý bol členom Krasokorčuliarskeho klubu Ruža.

"Mali sme 156 pretekárov, čo je veľmi pekné číslo. Všetko aj klapalo, bez akýchkoľvek zádrhov," uviedla riaditeľka súťaže Lucia Vozárová, ktorá už šiesty roka ako šéfka ťahá káru KK Ruža.

Ružomberský "zimák" opäť navštívil aj predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig. "Na toto podujatie chodím pravidelne ako rozhodca. Ružomberok je už stálica v našom kalendári. Po zvolení na čelo zväzu sa až takto často v tejto úlohe neobjavujem, no nechcem stratiť kontakt. Veď po skončení aktívnej kariéry, som sa vydal práve na rozhodcovskú dráhu," vravel bývalý dlhoročný reprezentant v športových dvojiciach so svojou sestrou Oľgou. "Na tomto štadióne na prelome milénií pravidelne bývali majstrovstvá Slovenska v krasokorčuľovaní mužov a žien. Je tomu presne dvadsať rokov, čo som práve v Ružomberku získal svoj posledný republikový titul," dodal Jozef Beständig.

Hostiteľský klub mal počas dvoch dní na ľade šesť "želiezok". V nepohárovej v hobby súťaži silver junior na 3. mieste skončila Alžbeta Kubačáková. V "pohárovkách" najlepšie umiestenia dosiahli dievčatá v kategóriách, ktoré už patria aj do portfólia Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU), u starších žiačok bola Karolína Javorková ôsma a medzi juniorkami jej sestra Silvia desiata. "Som spokojná, ´Baby´ viac - menej odviedli čo v nich je. Asi najviac by som vyzdvihla umiestnenie Karolíny Javorková. U starších žiačok i junoriek, kde v sobotu bol na programe krátky program a včera voľná jazda, bola naozaj nabitá konkurencia," konštatoval dlhoročná trénerka KK Ruža Jana Schmidová.

Výsledky ružomberských pretekárok - nádeje U 7: 14. O. Schmidová, mladšie žiačky: 19. Mydlová, staršie žiačky: 8. K. Javorková, juniorky: 10. S. Javorková, 14. Vozárová, hobby silver junior: 3. Kubačáková.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia