Slovenský pohár v zjazdovom lyžovaní sa na Málinom Brde neuskutoční

Slovenský pohár v zjazdovom lyžovaní sa na Málinom Brde neuskutoční

RedakciaŠport4.2.2023

Po Ružomberskom medvedíku, ktorému nedostatok snehu neumožnil 22. januára 2023 napísať 27. ročník, boli agilní organizátori z Lyžiarskeho klubu Ružomberok nútení kapitulovať počas aktuálnej zimy aj druhýkrát. Včera pre husté sneženie a očakávaný silný vietor bol odvolaný dnešný slalom Pohára Zväzu slovenského lyžovania v alpských disciplínach mladšieho a staršieho žiactva. Zajtra (5. februára) sa mal ísť obrovský slalom. Táto nádej však žila len do dnešného dopoludnia.

Slovenský pohár na Málinom Brde sme museli úplne zrušiť. Takže nebude sa pretkať ani zajtra,“ oznámil nám riaditeľ podujatia a predseda LK Ružomberok Peter Stano. „Tak rozhodla jury pretekov. Boli sme si pozrieť kopec. Napadlo naň strašne veľa snehu. Aj keď sa svah prejde ratrakom, nebude podložka dostatočne tvrdá. A hlavne sme sa pozerali na bezpečnosť lyžiarov.“

Určite je to smola. Členovia LK Ružomberok všetko nahotovali, drvivá väčšina prihlásených pretekárov aj merala cestu z rôznych kútov Slovenska do Ružomberka, ale poveternostné podmienky boli proti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia