Slovenský reprezentačný biker M. Ulík sa vracia do roboty

Slovenský reprezentačný "biker" M. Ulík sa vracia do "roboty"

RedakciaŠport7.1.2023

V pondelok (9. januára) slovenský reprezentant v cyklokrose a v cross country Matej Ulík z Liptovskej Osady odchádza na dvojtýždňové sústredenie do španielskeho mesta Calpe na pobreží Stredozemného mora. Pre člena českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín je to prvá akcia po pretekoch Slovenskom pohári v Poráči, ktoré sa konali prvú augustovú nedeľu. Potom totiž nasledovala nečakaná a dlhá výluku. Kvôli zdravotným problémom cyklista skončil v nemocnici. Konečná diagnóza znela, že ide o zápal srdcového svalu, keď predtým sa hovorilo aj o možnom infarkte.

Myslím si, že, čo sa týka návratu, všetko ide podľa plánu. Začiatkom decembra mi prišli pozitívne výsledky magnetickej rezonancie. V ďalších dňoch ešte nasledovali nejaké kontroly. Minulý mesiac som doma individuálne jazdil. Vážnu prípravu na sezónu v horskej cyklistike začnem teraz v Španielsku. Hlavným cieľom je nazbierať dostatočný počet kvalitných kilometrov. Myslel som si, že po niekoľko mesačnej pauze to s mojou kondičkou bude oveľa horšie, ale nie je to až také zlé, čo ma len potešilo,“ priblížil nám aktuálnu situáciu Ulík, ktorý zajtra (8. januára) dovŕši 26 rokov.

Vlani v júli Osaďan získal v Košiciach svoj prvý republikový titul medzi „eliťákmi“ v MTB cross country. Slovenský šampionát v cyklokrose, kde túžil pridať štvrté zlato v rade, však musel vypustiť. „Majstrovstvá sa konali v Žiari nad Hronom, no keďže nie je to ďaleko, bol som sa na chalanov pozrieť. Nech viem, ako sú na tom,“ pokračoval Ulík a s úsmevom pripojil: „Štyri dni pred týmito pretekmi došli lekárske výsledky. Vravel som si ´kurnik´, nemohlo to byť o dva týždne skôr, ešte by som stihol ´Slovensko´. To ma v danom momente len tak napadlo. Avšak reálne, nemalo by to žiadny zmysel.“

Súťažná sezóna horských cyklistov na Slovensku sa začne až v polovici apríla, náš reprezentant ale plánuje oveľa skôr sa postaviť na štartovnú čiaru, a to na medzinárodnej scéne. „Buď to bude na prelome februára a marca, no skôr na začiatku tretieho mesiaca. Sezóna vyvrcholí majstrovstvami sveta, ktoré budú zároveň poslednou možnosťou vyjazdiť si budúcoročnú olympiádu v Paríži. To je taký môj tajný cieľ,“ dodal s odhodlaním Matej Ulík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia