Slovenský šampión A. Petruf chváli parťáka

Slovenský šampión A. Petruf chváli "parťáka"

Ján SvrčekŠport5.9.2023

Majstrami Slovenska v plážovom volejbale sa u „dospelákov“ stali nové dvojice. U žien záverečný turnaj Niké Summer Beach Tour v areáli bratislavského Beach clubu Draždiak v Petržalke ovládli Ľubica Šípošová (Pezinok) a Martina Tereňová (Bratislava), tak ako posledný podnik A kategórie republikovej série na piesku Fitnes centra California na Klačne a medzi mužmi Zvolenčan Ľuboš Nemec a Ružomberčan Adrián Petruf.

Áno, myslím si, že možno hovoriť o rozprávkovej domácej plážovej sezóne. Bola skvelá a jej ´veľké finále´ naozaj úžasné. Užili sme si to a zároveň dali do toho všetko. Takže som veľmi šťastný,“ rozhovoril sa 20 – ročný Petruf, ktorý majstrovský titul získal aj v kategórii do 22 rokov, no seniorský má úplne iný cveng. „Popri prvenstve na ´Slovensku´, by som zvlášť vyzdvihol aj náš vzťah s ´parťákom´ Ľubošom Nemcom. Je to super hráč a ešte lepší človek. Veľmi dobre sa mi s ním spolupracuje. Som veľmi rád, že ma taký skúsený hráč ako je Ľubo oslovil, po nie najlepšej sezóne v hale.“

Dve prvenstvá a dve druhé miesta, taká bola bilancia Petrufa s Nemcom v „áčkovej“ sérii Summer Beach Tour . Na jej záverečnom podujatí v Ružomberku skončili druhí za dvojicou Marek Ludha – Patrik Prokopec po finálovej prehre 0:2 (19:21, 14:21). „Na domácom turnaji sme sa chceli ukázať v čo najlepšom svetle. Takže zavládlo sklamanie. V druhom sete sme dostali dokonca menší výprask. Dva týždne však zostávalo do majstrovstiev Slovenska, ktoré sme následne maximálne využili, aj v spolupráci s trénerom Martinom Sujom, ktorý nám veľmi pomohol. Verili sme, že na Draždiaku, ak dobre zahráme, tak to dáme,“ vravel ďalej A. Petruf, len mimochodom, víťaz ankety Slovenskej volejbalovej federácie Junior roka 2022.

V sezóne 2022/2023 20 – ročný Petruf pôsobil vo fínskom tíme Hurrikaani Lolmaa, no momentálne sa na návrat do haly nechystá. „Zatiaľ zostávam na piesku. Teraz trénujem v Bratislave a ďalší víkend máme naplánovaný štart na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji v Taliansku. Potom by sme s Ľubošom chceli ísť na Svetový pohár na Malorku. Popri športe musím aj brigádovať, aby som si trochu zarobil. Zo Slovenskej volejbalovej federácie zatiaľ veľa peňazí na beach nejde, dúfame, že sa to zmení. Hľadáme aj nejakých sponzorov. A samozrejme, naďalej treba zostať pri tvrdej práci,“ načrtol, čo do do budúcna mladý ambiciózny volejbalista, ktorý súťažný ročník 2023/2024 určite nespojí so šestkovým volejbalom. Vzhľadom na svoj vek, však všetko má ešte len pred sebou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia