Slovnaft Cup Bešeňová - Senica v Liptovskom Mikuláši

Slovnaft Cup Bešeňová - Senica v Liptovskom Mikuláši

RedakciaŠport29.10.2021

Bešeňovci sa tešili, že 2. novembra v 4. kole Slovnaft Cupu nas vojom ihrisku privítajú fortunaligovú Senica. Všetko je ale napokon inak. Keďže okres Ružomberok od pondelka (1. novembra) zahalí, podľa COVID automatu, čierna farba, štvrtoligista pohárový zápas odohrá na štadióne Tatrana Liptovský Mikuláš. Výkop je o 13:30 hod.

Je to škoda, hlavne kvôli fanúšikom. Samozrejme, týmto strácame tiež výhodu domáceho prostredia. No verím, že naši ľudia si nájdu cestu aj na pekný, útulný mikulášsky štadión, veď nie je to až tak ďaleko,“ uviedol hrajúci tréner OŠK Bešeňová Jozef Kapláň. „Mali sme informáciu, že ak by obe mužstvá nastúpili s plne zaočkovanými hráčmi proti COVID-19, mohla byť dejiskom zápasu, no bez divákov, Bešeňová. My máme pätnásť hráčov, čo túto podmienku splňujú, ale Senica údajne len troch-štyroch. Ešte do úvahy prichádzalo preloženie stretnutia na neskorší termín.“

Vlani v 4. kole Slovenského pohára malo k termálnym prameňom zavítať druholigové Komárno, avšak kvôli pandemickej situácii, na základe rozhodnutia Slovenského futbalového zväzu, amatérske tímy v súťaži nepokračovali a teraz boli priamo nasadení do 4. kola. Bešeňovcov však korona zase dobehla.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia