Sľubné pozície mládežníckych prvoligistov pod deravými košmi

Sľubné pozície mládežníckych prvoligistov pod deravými košmi

Ján SvrčekŠport29.12.2023

V spoločnej I. lige v basketbale žien, mladých žien (U 23) a junioriek (U 19) sú na čele tabuľky Young Angels Košice (U 19) s plným, 20 - bodovým ziskom, pred ženami BK Dubček Bratislava (19 bodov), juniorkami MBK Ružomberok (16) a juniorkami MBK Stará Turá (15), pričom prvé dve družstvá majú o jeden zápas viac. Ružomberská "devätnástka" sedem zápasov vyhrala a dva prehrala (v Košiciach s "anjelkami" 73:82 a v Bratislave s Dubčekom 49:77). Družstvo do konca sezóny ešte odohrá jedenásť stretnutí a potom ho čaká vyvrcholenie Final Four majstrovstiev Slovenska v kategórii U 19.

Miroslav Futo, tréner junioriek MBK Ružomberok: "Doterajšiu časť sezóny hodnotím pozitívne. Navyše súťaž hráme s mladšími dievčatami. Akurát zápas s Dubčekom nám nevyšiel. Družstvo sa prispôsobilo statickej hre bratislavského tímu, ktorý je zložený zo starších a skúsených hráčok. Nevytiahli sme naše zbrane, a to rýchlosť a šikovnosť. V Košiciach nám len kúsok chýbal k víťazstvu. Myslím si, že v ďalšej časti sezóny v kompletnom zložení môžeme zdolať každého protivníka. Ústrednými hráčkami sú extraligistky Mária Štefančová, Štefánia Michaličková, Danica Ďuratná a Nina Oravcová. Spolupráca s trénerom ´áčka´ Jurajom Sujom fantasticky funguje."

V I. lige kadetiek (U 17), v skupine východ, patrí mladej Ruži druhá priečka o bod za Young Angels Košice. Zverenky trénerky Ivety Bielikovej s Košičankami dvakrát prehrali - 62:67 (doma) a 68:74 (vonku), ostatné zápasy však ovládli. Young Angels majú jednu prehru v Poprade - 42.53. Ružomberské dievčatá ešte v skupine odohrajú dve stretnutia, na svojej palubovke s Bardejovom a so Spišskou Novou Vsou. Potom príde na rad nadstavbová časť, v ktorej budú pokračovať v skupine o 1. - 8. miesto, za účasti prvých štyroch celkov z východu a západu.

Jozef Smolek manažér kadetiek MBK Ružomberok a asistent trénerky: "V našej skupine sme mali len jedného vážneho súpera Young Angels, ktorý bol dvakrát tesne nad naše sily. My pokračujeme s lanskou ´pätnástkou´, ktorá získala republikový titul. Naše dievčatá sú aj o dva-tri roky mladšie ako Košičanky. Vo vzájomných stretnutiach bolo cítiť fyziologickú i mentálnu prevahu Young Angels. Nič sa ale nedeje. Nechcem nikoho podceňovať, no vyzerá to tak, že na záverečnom turnaji sa o titule rozhodne medzi nami a Košicami. Samozrejme, kde - čo sa ešte môže prihodiť."

Foto: facebook MBK Ružomberok mládež

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia