Smetanov tím ide na Žitný ostrov

Smetanov tím ide na Žitný ostrov

Ján SvrčekŠport10.11.2023

V 14. kole Niké ligy futbalisti MFK Ružomberok zajtra (11. novembra) nastúpia v MOL Aréne proti domácemu DAC – u Dunajská Streda. Kolektív zo Žitného ostrova sa v aktuálnej tabuľke nachádza na šiestej priečke s 23 – bodovým ziskom (7 víťazstiev – 2 remízy – 4 prehry). DAC po výsledkovom výbuchu v Žiline (1:5), doma zdolal Michalovce 2:1 a naposledy uspel v Košiciach – 3:0. V týždni mužstvo v Slovnaft Cupe vyhralo v Spišskej Novej Vsi 3:0.

Dunajská Streda, aj keď momentálne neokupuje pozície na špici tabuľky, tak akoby si želala, disponuje veľmi kvalitným, hlavne legionárskym hráčskym potenciálom. „Vieme, čo nás čaká, aký súper a podľa toho sa aj mužstvo pripravovalo,“ uviedol kouč futbalovej Ruže Oldřich Smetana. „Celý týždeň, od zápasu v Skalici, sme sa však sústredili predovšetkým na seba. Aby zajtra na ihrisku vynikli naše veci, predovšetkým, aby hráči vo finálnej tretine boli omnoho výraznejší a produktívnejší než v predchádzajúcich stretnutiach.“

Ružomberok má za sebou „čiernu“ šnúru troch prehier, pri skóre 0:8. Naposledy vyšiel naprázdno v Skalici (0:1). „Ako som už spomenul, v porovnaní s týmto zápasom musí byť iné naše chovanie v ofenzíve, v poslednej tretine ihriska. Tam je nutné dopĺňať vo väčšom počte a byť viac nebezpeční. Tiež treba zlepšiť prechodovú fázu. Pri snahe o rýchle protiútoky, mali chalani v Skalici veľa strát. Čo sa týka ofenzívy, posledný zápas sme si veľmi dôkladne vyhodnotili. Vzadu neboli také problémy, ako v útoku. V ňom musí takisto klapať väčšia súčinnosť,“ vravel ďalej Smetana.

Kolektív spod Čebraťa je deviaty, keď „vykopal“ o desať bodov menej ako DAC (3 – 4 – 6). Za ním sú už len Košice, Michalovce a Zlaté Moravce. Zvlášť do očí bije ružomberská gólová impotencia – 313 minút bez lopty v súperovej sieti. „V našej hre je nutné nájsť potrebný balans. Niekde to chce byť priamočiarejší, inokedy potrebujeme lepšiu prípravnú fázu. Byť v nej viac trpezliví, zachovať väčší kľud. Najúčinnejší recept na zmenu je tvrdo pracovať na tréningoch, dávať do nich všetko, takisto do výkonu v samotnom zápase,“ povedal pri téme streleckej diéty Smetana.

V prvom vzájomnom meraní síl v aktuálnom ligovom ročníku Ružomberok doma remizoval s Dunajskou Stredou 1:1. V uplynulej sezóne oba duely vyhral DAC 1:0.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 18 remíz, 12 prehier, skóre 70:45.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia