Smetanov žolík Boďa sa ovďačil gólovou hlavičkou

Smetanov "žolík" Boďa sa ovďačil gólovou hlavičkou

Ján SvrčekŠport11.12.2023

Kým v prvom polčase (0:1) vo včerajšom zápase Niké ligy MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica (2:1), sa domáci futbalisti poriadne ani nedostali na súperovu polovicu, nehovoriac už o ohrození brány súpera, po zmene strán expresne vyrovnali. Adam Tučný z dosť veľkej diaľky poslal priamy kop na „ohňa“ hostí a Martin Boďa hlavou zaznamenal svoj druhý gól v aktuálnej sezóne.

Hralo sa na ťažkom teréne. Bol to skôr zápas o súbojoch ako o kvalite. Získali sme tri body, ktoré nám veľmi pomôžu. Priblížili sme sa k hornej šestke,“ vravel bezprostredne po stretnutí Boďa. „V prvom polčase nám nevychádzali veci, čo sme si povedali pred zápasom. Neplnili sa taktické pokyny. Preto došlo aj k trom striedaniam. Som šťastný, že sa mi podarilo skórovať. Tréner mi dal dôveru a ja som mu ju odplatil.“

Cez prestávku určite nevládla v domácej kabíne spokojnosť. Veď na ihrisku takmer nič nefungovalo. „Samozrejme, plán bol čo najrýchlejšie vyrovnať. Hrali sme doma, nič iné, ako na tri body neprichádzalo do úvahy. Napokon sa to podarilo. Ťažký terén možno bol pre nás aj určitou výhodou,“ pokračoval 26 – ročný „hroťák“.

Od 73. min., keď sa po utešenom brejku presadil Martin Chrien, na tabuli svietil stav 2:1. Inkasovaný gól Duklu ešte viac nakopol, naopak domácich príliš uspokojil. Hlavne v závere Bystričania rozpútali peklo pred ružomberskou bránou. „Už sme sa zamerali na to, aby sa výsledok ubránil. Z toho vyplývalo aj naše nižšie postavenie. Chceli sme vydržať, hoci to len ukopať. Miestami to aj trochu vrelo pred našou bránou. Najdôležitejšie je, že víťazstvo zostalo doma,“ doložil Martin Boďa.

Bol to len piaty plný bodovým zásah Ruže v aktuálnej sezóne a druhý pod taktovkou trénera Ondřeja Smetanu. Avšak s obrovskou dávkou šťasteny.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia