Smoliarka zatiaľ trénuje individuálne, ale cíti sa fit

Smoliarka zatiaľ trénuje individuálne, ale cíti sa fit

RedakciaŠport9.8.2019

Keď v lete 2015 prišla do MBK Ružomberok z ŠKP 08 Banská Bystrica, mala len osemnásť. V prvej sezóne na novej adrese Lucia Kelčíková nastúpila v 31 ligových stretnutiach, v ktorých odohrala 459 minút a nastrieľala 127 bodov. V extraligovom ročníku 2016/2017 mala na svojom konte 26 „majstrákov“, 601 minút a 216 bodov. Potom však prišla stopka, nevyhnutná plastika predného krížneho väzu v ľavom kolene a bývala mládežnícka reprezentantka bola nútená celú ďalšiu sezónu vypustiť. Na palubovku vybehla akurát v jedinom stretnutí (vo februári 2018) proti Popradu a na ihrisku strávila 2:25 min.

Žiaľ, zdravotné peripetia, keď operované koleno stopercentne neposlúchalo, pokračovali aj v predchádzajúcej sezóne. Lucia, ako úžasná bojovníčka, išla síce neraz cez bolesť, lenže o optimálnej pohode mohla iba snívať. A potom dostala ďalšiu krutú ranu. Bol to predčasný koniec posledného semifinálového duelu proti Šamorínu, po strete s hráčkou súpera zostala ležať na palubovke. Následná magnetická rezonancia odkryla ruptúru (tentoraz) krížneho väzu na pravom kole. O pár dní na to (5. apríla 2019) už Kelčíková išla znovu pod skalpel.

Keď v pondelok (5. augusta) slovenský šampión otvoril prípravu na nový súťažný ročník, na zraz prišla aj Lucia. „Od operácie uplynuli štyri mesiace, takže znovu sa dostávam do nejakého tréningového rytmu. Chodím behať na tartanovú dráhu na Základnej škole Zarevúca, robím aj ďalšie cviky, no zatiaľ sa musím vyhýbať nejakým bočným pohybom. Tie prídu na rad neskôr, asi o dva mesiace. Nechcem to zakríknuť, zatiaľ je všetko v poriadku,“ rozprávala hráčka, ktorá už mala aj pozvánku do ženskej reprezentácie, ale práve kvôli zdravotným trampotám musela za ňu len poďakovať.

Som rada, že nevyskytli sa žiadne komplikácie a drží aj druhá noha. Zatiaľ pracujem individuálne a koncom októbra by som sa mala pripojiť k družstvu a v novembri odohrať aj nejaké zápasové minúty,“ pokračovala hráčka MBK.

Od príchodu spod Urpína Kelčíkovú často limitoval zdravotný stav. „Ani neviem, koľko týždňov som bola stopercentne fit, no posledné dva roky ani deň. Zostáva mi len veriť, že už všetko zlé som si vyčerpala. Teším sa, že zase budem môcť hrať a verím, že konečne naplno,“ dodala 22 – ročná, 175 cm vysoká basketbalistka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia