Šok pod Čákovým hradom: Trenčín - Ružomberok 4:1

Šok pod Čákovým hradom: Trenčín - Ružomberok 4:1

Ján SvrčekŠport19.8.2023

V 4. kole Niké ligy fanúšikovia „koženej“ pod Čebraťom dostali poriadnu studenú sprchu. Zverenci trénera Petra Tomka podľahli v Trenčíne 1:4, keď domáci všetko vybavili nevídaným gólovým uragánom medzi 27. a 38. min. AS do prestávky mohli ešte aj viac „zlinčovať“ Ružu, ktorá v defenzíve vybuchla. Z tímu hostí v úvodnej „polke“ pohrozil akurát Šefčík (za stavu 2:0)

V 11. min. ešte brankár Liptákov Krajčírik v tutovej šanci vychytal Gajdoša. V 27. min. sa prvý raz menilo skóre, keď skóroval Kozlovský. Už o tri minúty na to Nigérijčan Gong vydarenou krížnou ranou zvýšil na 2:0. V 37. min. ďalší legionár Srb Kapusovič, po šikovnej akcii, zasunul loptu do odkrytej brány MFK – 3:0. Neubehli ani dve minúty a hlavička Soaresa (z Kapvérd) skončila v Krajčírikovej sieti - 4:0. Po zmene strán ešte domáci mohli svoj náskok zveľadiť. Napokon posledné slovo mal ružomberský Gerec.

Peter Tomko, tréner Ružomberka: „Utŕžili sme veľkú facku. V zápase hráči absolútne neplnili tie veci, čo sa povedali. Chýbala tiež emócia, takže veľké sklamanie. Inkasovaným gólom predchádzali individuálne chyby. Za krátky čas bolo 0:4, čo by sa nemalo stávať. Potom už bolo ťažké vrátiť sa do zápasu. Musíme to zobrať ako ponaučenie do budúcna. Nebolo ľahké cez prestávku chalanom zdvihnúť hlavy. V druhom polčase tí, čo boli na ihrisku, chceli sa s tým pobiť a stretnutie nezabalili.“

AS Trenčín - MFK Ružomberok 4:1 (4:0)

Góly: 27. Kozlovský, 30. Gong, 37. Kupusovič, 38. Soares - 84. Gerec. Žlté karty: Bariš - Kotula, Šefčík. Rozhodovali: Glova – Vass, Bobko - 1512 divákov.

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bariš (46. Bagin), Gajdoš (67. D. Hollý) – Gong (59. Sunday), Kupusovič (80. Akila), Soares (80. Demitra).

Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Maslo, Malý, Kotula (46. Úradník) – Luterán, Domonkos (57. Chrien), Lavrinčík (46. Zsigmund) – Chobot (57. Gerec), Boďa, Šefčík (85. Tučný).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia