Šošonov včera načal M. Rymarenko

"Šošonov" včera načal M. Rymarenko

RedakciaŠport5.5.2022

Martin Rymarenko, ktorý vlani v lete prišiel pod Čebrať na ročné hosťovanie z DAC – Dunajská Streda s piatimi zápasovými zárezmi vo Fortuna lige, na ružomberskej adrese pridal 21 štartov v našej najvyššej futbalovej súťaži. V ružomberskom drese strelil aj svoje prvé góly. Ten včerajší proti Žiline (3:0) bol jeho štvrtý.

Tomáš Bobček zabojoval tesne pred čiarou, ja som sa v prvom rade snažil trafiť bránu a prekvapiť gólmana pri bližšej žrdi, čo sa mi aj podarilo.“ Takto opísal krídelník MFK Ružomberok dôležitý zápasový moment zo záveru prvého polčasu. Dovtedy mal domáci tím viaceré veľké príležitosti na otvorenie skóre, pričom nevyužil ani pokutový kop, keď Domonkosov úmysel vystihol strážca žilinskej svätyne Belko. „Aj väčším hráčom sa stáva, že nedajú penaltu. Nás táto situácia azda ešte viac nakopla do ďalších minút. Neustále sme išli za gólom a slávilo to úspech,“ pokračoval Rymarenko.

„Šošoni“ za celý zápas ani raz netrafili domáci „obdĺžnik“. Naopak „Struhárovci“ vyslali medzi žrde jedenásť lôpt, z ktorých určite viac než tri mohli mať gólový status. „Áno, súper vôbec nestrelil do priestoru brány, my sme sa však pozerali len na seba a išli za svojim cieľom. Ten bol jednoznačný, získať tri body a potvrdiť druhú priečku v tabuľke. Napokon sme celé stretnutie boli dominantní. Všetci dobre vieme, že mužstvu chýbali niektorí kľúčoví hráči, no celý tím makal, doslova aj jeden za druhého. Záver stretnutia už výrazne ovplyvnila červená karta, ktorú videl žilinský hráč,“ hodnotil duel autor otváracieho gólu.

Druhá Ruža, ktorá ako jediný tím v nadstavbovej skupine o titul ešte neprehrala, má po pätnástom plnom plnom bodovom zásahu v aktuálnej sezóne, pred poslednými dvomi kolami, o tri body viac než tretia Trnava. Zverenci trénera Petra Struhára do Dunajskej Stredy a na záver (21. mája) doma privítajú Sereď. Spartak najbližšie hrá v Žiline a potom na svojom štadióne s Dunajskou Stredou. „Pred sebou máme ešte dva ťažké zápasy, no do každého pôjdeme s plánom zvíťaziť. Druhú pozíciu si už nechceme pustiť,“ dodal odhodlane Martin Rymarenko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia