Špičkový zjazd na horských bikeoch na uznávanom ružomberskom kopci

Špičkový zjazd na horských "bikeoch" na uznávanom ružomberskom kopci

Ján SvrčekŠport30.6.2024

V ružomberskom rezorte Malinô Brdo ski & bike family park sa dnes (30. júna) išlo 3. kolo BAJKULA Slovenského pohára v zjazde horských bicyklov 2024.
Jeho víťazom stal Denis Kohút (Osmos Gravity team) z Rudiny, pred Rastislavom Baránkom (Kellys Factory team)) z Považskej Bystrice a Mikulášanom Adamom Rojčekom (Osmos Gravity team).
„Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať. Túto trať dôverne poznám, na Málinô Brdo chodím často trénovať. No preto som bol aj trochu pod tlakom, ale vyšla mi dobrá jazda,“ vravel v cieli 27 – ročný Kohút. „Podľa mňa je toto najlepšia downhillová trať na Slovensku. Dostatočne dlhá a takisto má všetko, čo takýto zjazd potrebuje.“

Príjemné pocity z dnešnej „pohárovky“ mal aj jej riaditeľ Jozef Šiška. „Pri prezentácii sme sa dostali na konečné číslo 142 pretekárov, čo je veľmi pekná účasť. Navyše, v Ružomberku sa stretla naša absolútna špička, vrátane reprezentantov, čo sa dokážu presadiť aj vo Svetovom pohári,“ konštatoval tento zanietenec zo Žiliny. „Trať oproti minulému roku bola trochu pozmenená, upravená i obohatená o nové pasáže. Podľa mňa nemá konkurenciu na Slovensku. Pokojne by sa na Málinom Brde mohol jazdiť aj Svetový pohár. Akurát by stačilo dotiahnuť nejaké detaily. Všetko bolo naozaj úplne perfektné, aj spolupráca s domácim strediskom.“
V akcii dnes boli všetky kategórie, od žiactva, cez kadetov, juniorov, „hobíkov“, masters, ženy až po „eliťákov“ na záver.
Z výsledkov – muži elite: 1. Kohút (Osmos Gravity team)) 3:09,45, 2. Baránek (Kellys Factory team)) 3:11,80, 3. Rojček (Osmos Gravity team) 3:14,74.

Foto. autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia