Splnená pohárová úloha, Ružomberok vyhral v Lipanoch 4:0

Splnená pohárová úloha, Ružomberok vyhral v Lipanoch 4:0

RedakciaŠport15.9.2020

V zápase 2. kola Slovnaft Cupu futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v Lipanoch 4:0. Účastník najvyššej súťaže nedovolil mimoriadne ambicióznemu súperovi (druhý tím II. ligy, skupiny východ), sa gólovo presadiť a tak prípadne zdramatizovať duel.

Hrali sme vo veľmi atypickom prostredí proti mužstvu, ktoré bolo maximálne odhodlané prekvapiť. Hráči Lipian spravili preto všetko, keď siahli na dno svojich fyzických i morálnych síl. Dôležité bolo, že chlapci sa im vyrovnali v agresivite a v bojovnosti a svoju futbalovosť pretavili v góly,“ rozprával ružomberský tréner Ján Haspra.

Základný postupový kameň favorit postavil už v prvom polčase (2:0). „V takýchto stretnutiach je veľmi dôležité do prestávky skórovať, lebo keď nedáte góly, tak s pribúdajúcim časom sa mužstvo začína trápiť. Hoci domácim v závere už odchádzali sily, až do konca boli veľmi nepríjemným súperom. Niektoré ich zákroky boli doslova na hrane. Odniesol si to Adam Brenkus, no dúfam, že nepôjde o nič vážne,“ dodal Haspra.

V 3. kole Slovenského pohára Ružomberok zavíta do Prešova. Tatran je momentálne tiež účastníkom III. ligy na východe a po 8. kole mu patrí štvrtá priečka.

ŠK Odeva Lipany – MFK Ružomberok 0:4 (0:2)

Góly: 25. Kmeť, 45. vlastný (M. Jacko), 73. Gerec, 86. Almási. Žlté karty: R. Kovalčík, Vysočan, Kamenec, Hovančík – Filinský, Almási. Rozhodovali: Greško – Perát, Vass – 850 divákov.

MFK: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Mrva – Ďungel (75. Madleňák), Múdry, Brenkus (58. Takáč), Filinský (58. Zsigmund), Kmeť – Gerec (74. Almási), Boďa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia