Splnená úloha favorita. Ružomberok - Skalica 2:0

Splnená úloha favorita. Ružomberok - Skalica 2:0

RedakciaŠport30.9.2022

V dnešnom stretnutí 12. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok zdolal MFK Skalica 2:0.

Na ťažkom, hlbokom teréne, domáci futbalisti zápas otvorili aktívne a tlačili sa pred šestnástku Záhorákov. V 10. min. Gerec napriahol z hranice „veľkého vápna“, lopta presvišťala medzi viacerými hráčmi, ale Junas v skalickej bráne pohotovo zasiahol. To však na dlhší čas bolo všetko. V 38. min., po rohovom kope, ktorý zahrával Fabiš, prudkú loptu pred bránu hostí, ba možno i nevydarenú strelu, poslal Bobček a Regáli hlavičkou od brvna dostal domáci tím do vedenia.

V úvode druhého polčasu, v 53. min. Janas na bránkovej čiare pred seba vytesnal Bobčekovo zakončenie hlavou, no Skaličania „oheň“ uhasili. V 71. min. po koncovke striedajúceho Tučného domáci tábor už oslavoval druhý nástrel, lenže hlavný arbiter Michal Smolák, išiel situáciu konzultovať so systémom VAR a gól neuznal. Napokon sa Tučný predsa zapísal do streleckej listiny, keď v 80. min. ľavačkou poslal loptu k žrdi – 2:0. Skalica až v závere, hoci v druhej „polke“ bolo smerom dopredu už o čosi aktívnejšia, než do prestávky, dvakrát vážnejšie pohrozila a Krajčírik bol nútený vytiahnuť krásne zákroky po štipľavých projektiloch Fábryho a Potomu.

Ružomberok nepredviedol žiadny extra výkon, ale zaslúžene zvíťazil a do tabuľky si pripísal štvrtý plný bodový zásah.

Hlasy trénerov

Peter Struhár (Ružomberok): „Do zápasu sme išli so zámerom súpera pressovať, lebo ihrisko nebolo dobré. Predpokladali sme, že mužstvo Skalice bude mať problém s rozohrávkou. Chceli sme zamedziť, aby kreatívni, vrchní hráči hostí nemali loptu na zemi. Náš plán bol dať gól do 10. min., čo sa nepodarilo. Napokon sme si pomohli štandardkou a išli do vedenia. Naša obrana hrala veľmi dobre, organizovane. Chalani sa dobre posúvali a tým pádom Skalica nemala nejaké šance. Až v závere strely, ktoré Ivo Krajčírik dobre pochytal. Som veľmi rád, že po dlhšej prestávke sme vyhrali s ťažkým súperom, ktorý ťahal peknú sériu bez prehry. Tiež ma teší, že sa gólovo presadil Adam Tučný. Vieme, že je to talent, že má dobrú ľavačku. Po neuznanom góle sa zdravo naštval.“

Juraj Jarábek (Skalica): „Keď som videl ihrisko, tak som sa prežehnal, lebo bolo mi známe, že Ružomberok je veľmi dobre fyzicky pripravený, či už postavami, a takisto tréningovým procesom. To sa aj potvrdilo. Moje mužstvo dobre vstúpili do zápasu a dvadsať minút sme domácich do ničoho nepustili. Potom sa udialo to, čoho som sa obával, že dostaneme gól zo štandardky. Možno taká náhodná situácia, nejaký súboj na zadnej žrdi, hráč strieľal na bránu a Regáli bol tam, kde mal byť. Cez polčas som musel vstúpiť do zápasu striedaniami, lebo nebol som spokojný s niektorými hráčmi. V druhej polke sa to zlepšilo, boli sme kombinačnejší. Na Tučného sme sa pripravovali, napriek tomu nám dal dva góly, keď prvý mu neuznali. Ku cti chlapcom slúži, že stretnutie chceli aspoň zdramatizovať a v závere mali i dve gólové strely.“

MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:0 (1:0)

Góly: 38. Regáli, 80. Tučný. Žlté karty: Vlasko, Yao (obaja Skalica). Rozhodovali: Smolák – Vorel, Bednár – 924 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Zsigmund (90. + Malý) – Gerec (86. Kelemen), Chrien, Regáli (86. Morong)– T. Bobček (63. Tučný).

Skalica: Junas – Blažek, Podhorin, Černek (84. Václav – Čögley. Nagy, Hollý (46. Potoma), Yao – Mihalík (46. Fábry), Haša (46. Baumgartner), Vlasko (69. Sebesta).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia