Spoločný Silvester podkošovej Ruže

Spoločný Silvester podkošovej Ruže

RedakciaŠport31.12.2018

Dnes (31. decembra) od desiatej hodiny zarezávali ružomberské basketbalistky vo svojej športovej hale Koniareň a trénovať budú aj večer 1. januára 2019.

Juraj Suja ešte s Ružou, ktorú vedie šiestu sezónu, na Silvestra a na Nový rok netrénoval. Vždy to boli dni absolútneho voľna. „Sami sme to chceli,“ zdôraznil kormidelník suverénneho lídra aktuálnej sezóny ženskej extraligy. „Keď bol známy žreb Európskeho pohára FIBA, pevne som veril, že aj na prelome rokov sa budeme musieť zísť a tvrdo pracovať. Som veľmi vďačný, že som toho dožil.“

„Žabky“ totiž v druhej kontinentálnej klubovej súťaži žien postúpili do 1. kola play-off a už 3. januára (vo štvrtok) doma nastúpia proti veľmi silnému ruskému tímu Jenisej Krasnojarsk (odveta pod sibírskymi košmi sa hrá 10. januára). Pôjde o postup medzi šestnásť najlepších družstiev.

Po sedemdňovej pauze, ktorú družstvo, vzhľadom na mimoriadne nabitý predchádzajúci program potrebovalo ako soľ, 28. decembra opäť začali trénovať slovenská hráčky a na druhý deň sa k nim pripojilo aj všetkých päť cudziniek. Prvý deň sme trošku venovali i sile, mierne natonizovali svalstvo, no zároveň sa dievčatá znovu začali zžívať s loptou. Na druhý deň prišiel na rad tiež jemný 10 – minútový kondičný blok. Času nie je veľa, potrebujeme sa čo najskôr vrátiť späť, do niekdajšieho rytmu. V utorok večer už nabehneme na klasický predzápasový cyklus,“ povedal Suja pre portál Žijem v Ružomberku.

Samotné hráčky tréningami vyšperkovanú rozlúčku so starým rokom i privítanie nového prijali ako pravé profesionálky. „Je to fakt, veď dva dni po Novom roku nás čaká mimoriadne dôležitý zápas. Na Krasnojarsk sa musíme čo najlepšie pripraviť,“ vyhlásila krídelníčka Zuzana Ivančáková, ktorá do Ružomberka prišla tento rok v lete z Popradu. „Priznám sa, nikdy som sa tieto dni nevenovala basketbalu, preto teraz som musela zmeniť zaužívaný rituál. Necestujem ani domov, budem v hale s dievčatami sláviť Silvestra a vítať nový rok. Sme naozaj veľmi dobrý kolektív, určite si spoločný večierok užijeme.“

Len mimochodom ten „spískala“ pivotka Alica Moravčíková a košom jej dali iba dve hráčky. Všetky ostatné budú pri jednom stole.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia