Spoločný sľub pred Tokiom

Spoločný sľub pred Tokiom

RedakciaŠport15.7.2021

Na nádvorí Prezidentského paláca zložilo včera spoločný sľub 48 členov olympijskej a 42 členov paralympijskej výpravy do Tokia. Olympiáda sa začne 23. júla a paralympiáda 24. augusta. Za olympionikov sľub do rúk prezidentky Zuzany Čaputovej zložila športová gymnastka Barbora Mokošová a za paralympionikov reprezentant v parastreľbe Radoslav Malenovský.

„Je to už môj siedmy sľub pred našim vrcholným podujatí, keďže mám za sebou päť letných a jedny zimné paralympijské hry a to v roku 2014 v Soči v curlingu,“ vyznala sa pre náš portál stolná tenistka, vozičkárka Alena Kánová. „Prvý krát sme však sľubovali spolu s olympionikmi, čo som si ešte viac vážila. Bolo milé, že všetci sme sa zišli. Mohli sme prehodiť i pár slov s trojicou našich stolných tenistov, ktorí sa už chystajú na odlet do Japonska. Vymenili sme si aj nejaké skúsenosti. Verím, že blížiace sa olympijské hry dobre dopadnú, všetci sa vrátia zdraví a na rad príde aj paralympiáda,“ pokračovala členka ŠKST Ružomberok, ktorá spod paralympijských kruhov má už štyri medaily – po jednej zlatej a striebornej a dve bronzové.

Aj telesne hendikepovaným športovcom koronavírus výrazne skrížil plány. „Žiadne medzinárodné bodovacie turnaje sa nekonajú. Pomaly budú tomu aj dva roky, čo som štartovala na vážnom podujatí. Do odchodu do Tokia ma ešte čakajú sústredenia, aj jedno spoločné s Češkami a jedno so Srbkami. Na prelome júla a augusta pôjdeme na turnaj do Poľska, ktorý bude mať stredoeurópsky charakter,“ pripojila 41 – ročná Kánová, momentálne siedma hráčka svetového rebríčka.

V Prezidentskom paláci bol aj dlhoročný ružomberský stolnotenisový funkcionár, momentálne čestný prezident ŠKST Marián Bystričan, ktorý bol na paralympiádu delegovaný ako rozhodca.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia