Spoznali sme liptovskú futbalovú jedenástku

Spoznali sme liptovskú futbalovú "jedenástku"

RedakciaŠport8.12.2018

V reštaurácii LIPTOV 1713 v Liptovskom Mikuláši v sobotu (7. decembra) oficiálne vyhlásili Jedenástku roka 2018 Liptovského futbalového zväzu (LFZ) i výsledky ďalších ankiet.

Po siedmy raz regionálny zväz takto slávnostne bilancoval. Ideálnu zostavu svojimi hlasmi „vymodelovali“ jednotlivé kluby. V aktuálnej „jedenástke“ má zastúpenie šesť mužstiev, suverénne najpočetnejšie jesenný majster šiestej ligy, zatiaľ neporazený OŠK Likavka, ktorý sa hrdí kvartetom laureátov.

Absolútne najlepším futbalistom Liptova sa stal likavský Richard Šimo. „Začínal som v ružomberskom žiactve, no veľa som nehrával, a tak v dvanástich rokoch ma kamaráti stiahli do Likavky. Nové pôsobisko mi prospelo. Je tu výborná partia, už by som tento klub nevymenil za iný. Takéto ocenenie človeka povzbudí, ešte viac nakopne,“ vyznal sa len 20 – ročný stredopoliar OŠK.

Futbalistov Likavky koučuje 27 – ročný Branislav Ružička, ktorý si v sobotu prevzal cenu za najlepšieho trénera. „Cítim to ako veľkú poctu. Niečo nečakané v takomto mladom veku,“ vravel Ružička, ktorého zdravotné problémy donútili prejsť z trávnika na nový „flek“. „Som pyšný na svojich chalanov, bez nich by som tu nestál. Každý v jeseni išiel na maximum. Štyria, ktorí sú v najlepšej ´jedenástke´ si takéto uznanie plne zaslúžili.“

Jedenástka LFZ 2018: Adrián Drígeľ (Likavka) – Marko Kučera (Ludrová), Peter Kinik (Ľubeľa), Tomáš Pavlík (Likavka), Richard Šimo (Likavka) – Michal Šuňavec (Liptovská Kokava), Ľubomír Gallovič (Važec), Tomáš Chovanec (Liptovská Teplá), Juraj Pindura (Likavka) – Michal Žufaj (Liptovská Kokava), Tomáš Nosák).

Najlepší hráč: Richard Šimo. Najlepší tréner – dospelí: Branislav Ružička (Likavka), mládež: Miroslav Medvecký (Hybe). Najlepší rozhodca: Miroslav Švorčík, ocenený rozhodca z programu talent: Filip Matej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia