Spoznali sme top športovcov za minulý rok

Spoznali sme top športovcov za minulý rok

RedakciaŠport25.2.2020

Víťazkou ankety O najlepšieho športovca Ružomberka sa podobne ako vlani stala basketbalistka. Po Američanky Aaryn Ellenbergovej na pomyslený trón zasadla kapitánka podkošovej Ruže Miroslava Mištinová, dievčina z Hornej Nitry, ktorá v lete 2016 prišla z ŠKP 08 Banská Bystrica do centra dolného Liptova.

Keď som začínala v Prievidzi, hrávala som s ´babami´, ktoré boli o tri-štyri roky staršie. Aj to bol dôvod mojej prihlášky na športové gymnázium do Banskej Bystrice, kde som už bola v tíme s rovesníčkami,“ rozprávala 22 – ročná krídelníčka. K prestupu spod Urpína do ružomberského klubu hráčka uviedla: „Sezóny v MBK potvrdili, že dobre som vtedy zvážila svoj krok. Samozrejme, na začiatku si to vyžadovalo aj dávku trpezlivosti. Do každého tréningu a zápasu som dávala všetko, aby som si vybojovala čo najväčšiu zápasovú minutáž.“ V rovnakom trende piata najlepšie slovenská basketbalistky roka 2019 chce aj pokračovať. „Nejaké extra ciele si nekladiem, mojou snahou je zlepšovať sa z roka na rok a možno raz sa dostať do zahraničného klubu,“ pripojila Mištinová.

Tréner ružomberských „žabiek“ Juraj Suja sa len pochvalne vyjadril o svojej zverenke. „Mima si túto poctu plne zaslúži. Dievča sa rozvíja po každej stránke a veľmi jej prajem, aby aj ďalej napredovala. Myslí si, že ešte má potenciál rastu.“

Druhá priečka medzi „dospelákmi“ patrila brankárovi ružomberských futbalistov Matúšovi Macíkovi. Hviezda kariéry dvojmetrového obra z Liptovského Mikuláša išla v poslednom čase parádne nahor, no brzdili ju zdravotné výpadky. „Zranenia tiež k futbalu patria. Po skončení jesennej časti som absolvoval operáciu členka, no už som absolútne fit a dúfam, že mi to čo najdlhšie vydrží,“ vravel jeden z najlepších fortunaligových gólmanov.

Na 3. mieste skončila opäť hráčka podkošovej Ruže Oľga Jackovecová, ktorá prítomným prezradila, že začínal so športovou gymnastikou. Ukrajinská reprezentantka je známa veľkou láskou k svojmu rodisku Berďansku. „Vždy sa veľmi rada vraciam domov. Berďansk nie je veľké mesto, no pekné a máme krásne more. Strašne veľa návštevníkov sem chodí,“ pýšila sa 22 – ročná Jackovecová.

Štvrtá priečka patrila kapitánovi MFK Ružomberok Jánovi Maslovi a piata účastníčke svetovej šachovej olympiády Monike Motyčákovej.

Mládežnícku anketu ovládol hráč futbalovej reprezentačnej „devätnástky“ Tomáš Bobček, ktorý jeseň začínal v druholigovom B tíme Ružomberka, no zavŕšil ju ôsmimi štartmi v rade v elitnej súťaži, dokonca s „flekom“ v základnej jedenástke MFK.

Republikový titul, zisk pohárovej trofeje a postup medzi šestnásť najlepších celkov v Európskom pohári FIBA, v dospeláckych kolektívoch na prvú priečku vykatapultoval ženské družstvo basketbalistiek. „Samozrejme, ocenenie patrí aj súčasným ´babám´, ktoré statočne zvládli jesennú časť ročníka 2019/2020, no hlavne tým hráčkam, ktoré na jar dosiahli na republikové zlato. Čiže nemožno zabudnúť ani na osem dievčat, ktoré tu dnes nie sú,“ uviedol J. Suja. Ten prevzal aj cenu Tréner roka. Len mimochodom, hneď po galaprograme sa basketbalistky spolu s realizačným tímom presunuli na Málinô Brdo do Hotela Malina, kde im na ďakovnú večeru pri príležitosti obhájenia primátu v Slovenskom pohári, pozval dlhoročný významný sponzor klubu Milan Fiľo.

Hosťom slávnostného bilancovania športového roka 2019, ktoré sa konala v ružomberskom kine Kultúra, bol bývalý reprezentant v biatlone, držiteľ bronzovej medaily zo Zimných olympijských hier v roku 2010 vo Vancouveri Pavol Hurajt. Ten aj, spolu s primátorom Igorom Čomborom a jeho zástupcom Michalom Lazarom, odovzdával ceny laureátom jednotlivých ankiet. Hovorené slovo bolo spestrené trávnicami sestier Simony a Natálie Hulejových a dvomi mladými pármi z Tanečnej školy Maestro, ktoré predviedli viedenský valčík a sambu.

Športovci – dospelí: 1. Miroslava Mištinová – basketbal (MBK Ružomberok), 2. Matúš Macík – futbal (MFK Ružomberok), 3. Oľga Jackovecová – basketbal (MBK Ružomberok), 4. Ján Maslo (MFK Ružomberok ), 5. Monika Motyčáková – šach (Šachový klub Ružomberok), mládež: 1. Tomáš Bobček – futbal (MFK Ružomberok), 2. Tibor Tišťan – plávanie (PO Ružomberok), 3. Tobiáš Pindura – stolný tenis (ŠKST Ružomberok), 4. Adrián Beluš – plávanie (PO Ružomberok), 5. Lea Dziewiczová – stolný tenis (ŠKST Ružomberok).

Kolektívy – dospelí: 1. basketbalistky MBK Ružomberok, 2. futbalisti MFK Ružomberok, 3. stolné tenistky ŠKST Ružomberok, mládež: 1. basketbalistky žiačky MBK Ružomberok, 2. futbalisti starší žiaci U 15 MFK Ružomberok a futbalistky žiačky MFK Ružomberok-Ľubochňa, 3. stolné tenistky mladšie žiačky ŠKST Ružomberok.

Telesne hendikepovaní športovci: Aleš Rauš – hokej na sánkach.

Tréner roka: Juraj Suja – basketbal (MBK Ružomberok).

Ocenené osobnosti za dlhoročnú prácu: Roman Cibulka (stolný tenis), Ján Haspra, ml., Štefan Mojský (obaja futbal), Janka Fričová – rekreačná telesná výchova.

Športové akcie: šachový festival Chessfest 2019, Slovenský cykloturistický zraz KST, Ružomberok Open 2019 - medzinárodná súťaž v štandardných a latinskoamerických tancoch.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia