Spoznali súperov v Slovenskom pohári

Spoznali súperov v Slovenskom pohári

RedakciaŠport1.10.2020

V Bratislave, v Sieni slávy slovenského futbalu dnes vyžrebovali dvojice 4. kola futbalového Slovnaft Cupu. 

Ružomberskí futbalisti vycestujú do Dubnice nad Váhom a účastník V. ligy Bešeňová na svojom ihrisku privíta KFC Komárno. Hrá sa na jeden zápas a platilo pravidlo, že mužstvá z nižšej súťaže budú mať výhodu domáceho prostredia. Stretnutia 4. kola 52. ročníka Slovenského pohára sú naplánované na 21. októbra.

Viem, že účastníci Fortuna ligy boli nasadení ako hosťujúce tímy, no ja si ani nepamätám, kedy mal Ružomberok v ´pohári´, keď sa hralo na jedno stretnutie, výhodu domáceho prostredia,“ podotkol kouč Ruže Ján Haspra. „Je to zase o niečo ťažší protivník ako predtým Lipany, či v utorok Prešov. Chceme ísť ďalej, tak si musíme s ním poradiť. Keď sa pozriem na súperov niektorých prvoligistov, tak nemôžem povedať, že žreb bol k nám príliš žičlivý,“ dodal Haspra.

Dubničania v uplynulej sezóne bojovali o miestenku vo Fortuna lige, no neuspeli v baráži proti Nitre. V aktuálnej sezóne sa mužstvu v II. lige zatiaľ nedarí. je dvanáste s deviatimi bodmi. Naposledy však zdolalo FC Košice 1:0. Komárnu, ktoré zavíta k bešeňovským termálnym prameňom, v rovnakej tabuľke patrí siedma priečka pri dvanásťbodovom zisku. 

Pozeral som žrebovanie v priamom prenose,“ rozhovoril sa hrajúci tréner OŠK Bešeňová Jozef Kapláň. „Priznám sa, čakali sme atraktívnejšieho súpera, čiže mužstvo z najvyššej súťaže, no tým netvrdím, že Komárno nemá futbalový zvuk. Po Púchove je to ďalší druholigista, navyše klub so stabilným ekonomickým zázemím. Ten určite nič nenechá na náhodu, aby nedopadol ako Púchov. Ani my však neskladáme zbrane, chceme sa s favoritom chlapsky popasovať.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia