Srbka Turudičová na dva roky sa upísala MBK Ružomberok

Srbka Turudičová na dva roky sa upísala MBK Ružomberok

RedakciaŠport19.7.2019

Slovenský šampión pod ženskými košmi MBK Ružomberok, ktorý aj v súťažnom ročníku 2019/2020 bude štartovať v Európskom pohári FIBA, získal 178 cm vysokú Srbku Teodoru Turudičovú, ktorá práve dnes (19. júla) oslavuje svoje dvadsiate narodeniny.

Ide o mladú perspektívnu hráčku, reprezentantku svojej krajiny do 20 rokov a tiež členku širšieho kádra národného tímu žien Srbska. V uplynulej sezóne Turudičová pôsobila vo švédskom tíme Telge Basket Södertälje, ktorý bol aj účastníkom FIBA Cupu. Podpísali sme s ňou zmluvu na dve sezóny s ročnou opciou,“ povedal pre portál zijemvrk.sk manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Ide o komplexnú obvodovú basketbalistku na post ´dvojky´ a ´trojky´. Videl som ju na lanských majstrovstvách Európy do 20 rokov v Maďarsku, kde bola druhá najproduktívnejšia hráčka srbského družstva, ktoré získalo strieborné medaily. Turudičová dokáže veľmi dobre čítať hru, je dobrá strelkyňa a tiež fyzicky zdatná,“ povedal na adresu novej akvizície kouč basketbalovej Ruže Juraj Suja.

Keďže Srbku od 3. do 11. augusta čaká európsky šampionát do 20 rokov, k ružomberskému družstvu, ktoré začne prípravu na novú sezónu 5. augusta, sa pripojí v druhej polovici nasledujúceho mesiaca.

Turudičová je v súčasnosti druhou cudzinkou v MBK, popri Ukrajinke Oľge Jackovecovej, ktorá má v centre dolného Liptova za sebou už dve sezóny. Ďalšie štyri zahraničné akvizície Janeesu Jefferyovú, Aaryn Ellenbergovú, Eglé Šikšniuté a Nevenu Markovičovú, ktorým sa naplnili platné kontrakty, v novom súťažnom ročníku už neuvidíme v ružomberskom drese. Zo Sloveniek nepokračujú Beáta Janoščíková (nevyužila opciu v zmluve), Alexandra Belušová (rozhodla sa pre zmenu basketbalovej adresy) a Zuzana Ivančáková (ohlásila ukončenie hráčskej kariéry).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia