Srbská legionárka mala katolícke Vianoce

Srbská legionárka mala katolícke Vianoce

RedakciaŠport4.1.2021

Príchod na Slovensko bol bezproblémový, letela som z Belehradu do Viedne. Už som rada, že som zase s dievčatami,“ dala sa počuť balkánska krídelníčka MBK Ružomberok Teodora Turudičová.

Naše pravoslávne Vianoce, ktoré slávime 7. januára, som síce nestihla, ale mala som vaše kresťanské. Babka je totiž Chorvátka, takže nevynecháme ani Štedrý deň. Samozrejme, na stole bola aj ryba, no potom už len naše chorvátske špeciality. Ani neviem, ako po slovensky by som ich opísala,“ vysvetľovala 21 – ročná basketbalistka, ktorá ťahá druhú sezónu v centre dolného Liptova.

Doma si „Teki“ predovšetkým oddýchla. „Odbehla som nejaké úseky, bola v ´posilke´, no predovšetkým som sa snažila dať si dokopy kolená, ktoré ma v poslednom čase začali trochu hnevať.“

Zvedaví sme boli, aké opatrenia momentálne platia v Srbsku v súvislosti s COVID-19. „Ťažko je mi posúdiť, či sa u nás žije normálne, ale nevšimla som si, že by niečo bolo zatvorené. Fabriky produkujú, obchody, reštaurácie a bary sú otvorené,“ vravela Turudičová.

Upriamili sme aj pozornosť hráčky na aktuálnu extraligovú tabuľku, v ktorej úradujúci majster má v kolónke prehier dvojku, po ujmách s Piešťanmi (64:65) a v Košiciach s Young Angels (69:77). „Verím, že sme si všetky výpadky vyčerpali v prvej časti sezóny. Tak by to aj malo zostať. Všetci vieme, čo treba robiť, aby sa nezopakovali. Myslím si, že v našej hre netreba nič meniť, len za zlepšovať. Najdôležitejšie je, aby celé družstvo bolo zdravé. To je základný predpoklad dobrých výsledkov. Osobne sa už teším na ďalšiu časť sezóny,“ dorozprávala pre náš portál sympatická a temperamentná Srbka, tiež členka reprezentácie svojej krajiny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia