Štadión pod Čebraťom po dobe temna znova ožil

Štadión pod Čebraťom po dobe "temna" znova ožil

RedakciaŠport4.5.2020

Takmer dva mesiace kondičný kouč A mužstva MFK Ružomberok Tomáš Bartko ordinoval hráčom individuálne tréningové porcie. Na tento týždeň si už chalani nenašli emailovej pošte nové zadania. Hlavný lodivod Ján Haspra ich pozval na štadión, aby zatiaľ dobrovoľne začali so skupinovou prípravou v zmysle odporúčacieho manuálu Únie ligových klubov.

Bolo niečo po pol deviatej, keď k vstupu z Makovického ulice prichádzali prvé osobné autá a z nich vystupovali už v športovom „hábe“ hráči a kráčali priamo na „plac“. Ešte predtým im bola zmeraná teplota, takisto ich čakala dezinfekčná procedúra.

Je to perfektný pocit, konečne sme tam, kde patríme, zase vidím chlapcov pokope. Čo sa týka skupiniek, s tým nemáme problémy, vieme čo robiť,“ vyhlásil dobre naladený Haspra.

S plným vrecom lôpt prichádzal na „umelku“ Hasprov asistent Marek Sapara. „Každý z nás je rád, že sme opäť na štadióne. Nikto ešte nezažil takúto situáciu. Uvoľnenie opatrení nám umožnilo odštartovať aspoň tréningy po skupinách. Je to ďaleko lepšie, než doterajšia individuálna príprava chalanov. Dúfam, že postupne padnú aj ďalšie obmedzenia a začneme plnohodnotne spoločne trénovať. Hoci hovoríme o dobrovoľnej báze, všetci, čo mohli, prišli. Aj to dokazuje, aká hráčska partia sa v tejto sezóne v Ružomberku vytvorila,“ uviedol Sapara.

Šéfom sa nehlásil akurát Tihomir Kostadinov, ktorý je ešte doma v Severnom Macedónsku, no prišli i obaja českí legionári Filip Twardzik a Ondřej Novotný. Tí aj počas korona pauzy zostali v Liptove. „Konečne sa niečo začína,“ podotkol Twardzik. „Všetci máme radosť, veď vraciame sa k svojej robote. Boli to dlhé bezmála dva mesiace, bez tréningov, bez zápasov a bez lopty. Ide síce len o bezkontaktnú prípravu, ale už sa dačo deje.“

Pod dohľadom trénerov Haspru a Saparu, kondičných pomocníkov Tomáša Bartka a Jozefa Kapláňa a trénera brankárov Ľuboša Hajdúcha, hráči zaberali v skupinkách. Na jednom stanovišti pilovali silu, na ďalšom ukrajovali bežecké úseky, opodiaľ zase dovolené herné činnosti. Po dvanástich minútach si „fleky“ striedali. V peknom jarnom počasí, umocnenom lúčmi slnka. vládla pohoda a z futbalistov prýštila zdravá pohybová guráž.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia