Štadión S. Mikitu už je zase v plnej permanencii

Štadión S. Mikitu už je zase v plnej permanencii

RedakciaŠport18.8.2020

Od minulého pondelka (10. augusta) už mladá zmena MHK Ružomberok korčuľuje na domácom „zimáku“. Prípravu na sezónu 2020/2021 odpálili štyri tréningové skupiny – dorastenci a kadeti, starší žiaci, mladší žiaci a prípravkári.

Tento týždeň nám prebieha aj letný 5 – dňový hokejový kemp ´decák´ ročníka narodenia 2010 – 2015 a od 24. do 28. augusta budeme pokračovať staršími chlapcami, ročníkov 2007 – 2009. V oboch turnusoch ide o celodenný program, s tréningami na ľade i na suchu, tiež so špeciálnymi brankárskymi jednotkami. Deti majú zabezpečený obed, pitný režim a aj organizovaný voľný čas. Záujem bol veľmi slušný, tých najmladších máme 42 a v druhej várke starších bude 28,“ rozhovoril sa manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

Hokejová Ruža v lete pravidelne poriadala vlastný turnaj, no tentoraz peknú kontinuitu prerušila. „Nechceli sme riskovať, keďže COVID-19 stále straší. Máme však pripravený kompletný plán prípravných stretnutí pre jednotlivé kategórie. Samozrejme s prísnym dodržiavaním všetkých hygienických opatrení. Už dnes bol na programe prvý zápas našich dorastencov proti MHK 32 Liptovský Mikuláš,“ pokračoval Matejka.

Od ružomberského hokejového funkcionára sme sa tiež dozvedeli, o dvoch trénerských pohyboch. „V sobotu na plánovanú dvojročnú stáž do Fínska odišiel Marek Kohút, ktorého pri ´siedmakoch´ nahradil Miroslav Tarageľ, ten sa vlastne len vrátil do nášho klubu. v Prípravku sme ešte vystužili Máriom Rothom, bývalým hokejistom aj prvoligovej Banskej Bystrice,“ pripojil Matejka.

MHK má momentálne takmer 140 mládežníkov, z toho 108 registrovaných hráčov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia