Štadiónik  v Černovej dostane nový  šat za 450-tisíc eur

Štadiónik v Černovej dostane nový šat za 450-tisíc eur

RedakciaŠport5.3.2019

Hracie plochy sú chronickým problémom MFK Ružomberok. Už však aj v tomto smere začína svitať na lepšie časy. Klub, ktorého majoritným vlastníkom je Milan Fiľo, v predchádzajúcom období zavŕšil rozsiahlu modernizáciu svojho štadióna pod Čebraťom a v závere minulého roka naplno rozbehol dobudovanie svojej mládežníckej akadémie. Významnou súčasťou tohto projektu je veľká rekonštrukcia futbalového stánku v Černovej. Ten po nej bude slúžiť jednak domácej TJ Máj a tiež (na tréningy a zápasy) mladej zmene fortunaligistu.

MFK Ružomberok dlhšie hľadal vhodnú lokalitu, aby výraznejšie zlepšil podmienky pre výchovu svojho futbalového poteru. V neposlednom rade aj vďaka ústretovosti TJ Máj, tento problémový uzol rozsekol.

„Pripravuje sa kompletná rekonštrukcia našej hracej plochy. Na každej strane sa ihrisko rozšíri o 1,5 metra, aby dosiahlo žiadúce rozmery 105 x 68 m. Dôjde tiež k jeho vyrovnaniu, inštalácii drenážneho a zavlažovacieho systému a takisto bude vysiaty nový trávnik. Zmeny čakajú aj tribúnu, a to odsadenie sedačiek a nejaké opravy. V pláne je takisto nové oplotenie štadióna z východnej strany, nakoľko doterajšie je zničené. Druhá etapa počíta s rekonštrukciou šatní a sociálnych zariadení,“ zosumarizoval práce, ktorými prejde útulný objekt Telovýchovnej jednoty Máj, jej predseda Vladimír Lajčiak.

Celkové finančná injekcia pre investičné dobudovanie akadémie futbalovej Ruže predstavuje 1,75 mil. eur, z toho 1,5 mil. eur poskytne ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, 200 tisíc eur Slovenský futbalový zväz a 50 tisíc eur sú vlastné zdroje. Do Černovej je nasmerovaných 450 tisíc eur. Všetky dielčie akcie sa musia stihnúť do konca tohto roku.

„Bol spracovaný projekt a vypísané verejné obstarávanie. Po jeho ukončení sa začne s prácami,“ informoval Lajčiak. Toto obdobie budú musieť preklenúť tri tímy TJ Máj – muži, dorastenci a žiaci. „Je dohodnuté, že budeme využívať ružomberskú umelú trávu. Ak už bude v spôsobilom stave ihrisko v Hrboltovej, radi by sme tam hrávali svoje zápasy. Samozrejme, najprv musí dôjsť k dohode s TJ Iskra,“ pripojil športový šéf ružomberskej mestskej časti.

Černová a prvoligový klub by si spoločným dielom mali výrazne pomôcť. „Som rád, že došlo k takejto spolupráci a verím, že bude v prospech oboch strán. Už je na papieri aj harmonogram využívania nášho štadióna po zavŕšení všetkých prác,“ uzavrel Lajčiak, dlhé roky i predseda predstavenstva MFK Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia