Stále zaberčanka so všetkým, čo k futbalovej zime patrí

Stále "zaberčanka" so všetkým, čo k futbalovej zime patrí

Ján SvrčekŠport8.1.2024

Aj keď trochu iný bol pôvodný zámer, v sobotu a v nedeľu ružomberskí futbalisti, ktorí do zimnej prípravy vhupli ako prví 3. januára, dostali voľno, no dnes (8. januára) už o 8:45 hod. mali zraz, aby vo svoje práci pokračovali dvojfázovým nárezom.

"Minulý týždeň nebol len taký nábehový. Hneď sme sa pustili do roboty, nechceli sme zbytočne strácať čas. Lepšie je spoločne trénovať, ako len tak individuálne doma behať. Na konci týždňa sme však na väčšiu záťaž po pauze trochu zareagovali a dva dni hráči mali na odpočinok. Tri predchádzajúce dni však boli dobre využité, tak ako sme si predstavovali," uviedol hlavný kouč MFK Ružomberok Ondřej Smetana.

Ešte aj tento týždeň pôjde o mix sily, kondície a herných činností. "Fyzická príprava je základ," zdôraznil šéf ružomberského "realizáku". "Zväčša budeme na ihrisku, no v pláne sú i tréningové porcie v blízkom okolí. Chalani potrebujú aj niečo odbehať a posunúť sa v kondičných parametroch. Terén slúži tiež na spestrenie prípravy a určité rozptýlenie pre hráčov. Napokon, nemôže celý časť tráviť len na ´umelke´. Je to vítaná zmena."

V sobotu (13. januára) už Liptákov čaká úvodná zápasová próba, o 13:00 hod. proti druholigovému Pohroniu Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa. "Tréningy budú prispôsobené tak, aby sme prvé stretnutie zvládli. Samozrejme, prioritou zostáva náš plán prípravy a nie sobotňajší zápas," vysvetľoval tréner Ruže.

Zvedaví sme dnes boli aj na zdravotný stav kabíny. "Chalani majú nejaké ´drobnôstky´, čiže bežné zdravotné problémy. Svoje určite urobil štart prípravy, či umelá tráva. Ide o nejaké boľačky priťahovačov a achiloviek. Aj preto mužstvu dva dni voľna padli vhod. Z dlhodobejších maródov Kristóf Domonkos a Štefan Gerec ešte trénujú individuálne, aby sa už čoskoro pridali k mužstvu," doložil Ondřej Smetana.

Ružomberok "zimu" otváral bez Mareka Zsigmunda a Martina Boďu. Prvý menovaný už stihol nejaké tréningy aj minulý týždeň a druhý zaberá od dnes.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia