Starší dorastenci zakončili jeseň s tromi bodmi

Starší dorastenci zakončili jeseň s tromi bodmi

RedakciaŠport11.12.2019

Dohrávaným duelom 15. kola zavŕšila ružomberská futbalová „devätnástka“ jesennú časť. I. dorasteneckej ligy. V utorok zdolala Senicu 3:0, keď všetky góly padli v poslednej dvadsaťpäťminútovke.

Sme radi, že po turbulentnom týždni, ktorý nám výsledkovo absolútne nevyšiel (dve prehry 0:5 v Dunajskej Strede a doma so Slovanom Bratislava – pozn. aut.) sa na konci jesene zrodilo naše víťazstvo,“ konštatoval kouč starších dorastencov spod Čebraťa Vladimír Veselý. „Chlapci k zápasu veľmi zodpovedne pristúpili. Od prvej do deväťdesiatej minúty boli disciplinovaní a koncentrovaní. Práve tieto atribúty im v predchádzajúcich stretnutiach, keď spolu inkasovali desať gólov, chýbali.“

Po sedemnástich kolách ružomberskému družstvu patrí ôsma priečka so ziskom devätnástich bodov (5 víťazstiev, 4 remízy a 8 prehier), pri pasívnom skóre 15:26.

Ružomberok určite mal byť v prvej päťke. Keď som k družstvu prišiel po 9. kole, po domácej prehre so Žilinou (0:2), slabinou bola útočná fáza, čo potvrdzoval aj malý počet strelených gólov. Defenzíva fungovala celkom fajn, no v závere sme si aj v obrane čísla pokazili. Hlavne na ofenzíve treba v zime popracovať. Je to tím, ktorý má svoju kvalitu a keď ju pretaví do výkonov určite sa v tabuľke posunie vyššie. Za pozitívum považujem, že priestor dostávali aj mladší chlapci ročníkov narodenia 2002 a 2003, čo je naša devíza do budúcna,“ uviedol Vladimír Veselý, ktorý v priebehu sezóny v MFK na trénerskej stoličke vystriedal Juraja Sabola.

MFK Ružomberok – FC Senica 3:0 (0:0)

Góly: 65. Dopater, 79. Járay, 84. Uhrinčať.

MFK: J. Červeň – Selecký, Uhrinčať, Rakyta, Salvan, P. Jedinák, Dopater (82. Varga), Gabriš (65. Jurčišin), Čakloš (65. Járay), Hatala (82. Macejko), Záhradník (82. Kohút).

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia