Štartuje extraliga tenistiek

Štartuje extraliga tenistiek

RedakciaŠport7.6.2020

V pondelok (8. júna) v 1. kole extraligy v tenise žien družstvo TK Ružomberok sa predstaví na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Stretnutie sa začína o 9:00 hod.

Oba tímy si v úvode súťaže zmerali sily aj vlani, keď Ružomberčanky na svojich antukových kurtoch podľahli neskôr bronzovým Piešťanom 1:4. Liptovský kolektív napokon skončil šiesty, pričom v stretnutí o 5. miesto podľahol v Bratislave Slávii STU 1:4.

Máme celkom dobre vyskladaný tím, myslím si, že kvalitnejší než pred rokom. Som spokojný, ako sa nám podarilo dať ´baby´ dokopy. Extraligu by sme mali so cťou odohrať,“ rozhovoril sa nehrajúci kapitán ružomberských žien Jaroslav Taraj. Ten má na súpiske jedenásť hráčok, ale zostavu na pondelok nechcel odtajniť. „Nič neprezradím, ani kto bude našou ´jednotkou´, s konkrétnymi menami by som len mohol pomôcť súperovi. Takže, nechajte sa prekvapiť,“ odkázal Taraj.

Neznámou je i piešťanská družina, existuje veľa možností ako ju postaviť. „Ťažko povedať, kto proti nám nastúpi. Situácia je iná ako pred rokom, všetky hráčky sú momentálne doma, lebo žiadne turnaje sa nekonali. Kúpele majú na súpiske aj také eso ako Magdaléna Rybáriková. Sú tam tiež hosťujúce tenistky, ktoré v uplynulej sezóne v extralige nenastúpili. Vlani náš vzájomný súboj pomerne jednoznačne vyznel pre súperky. Tie sú i teraz v role favoritiek, no určite do Piešťan nepôjdeme s malou dušičkou. Máme tím, ktorý by mohol aj prekvapiť,“ dodal nehrajúci kapitán Ružomberčaniek.

Víťaz zápasu Piešťany – Ružomberok sa v 2. kole (10. júna), v semifinále stretne s lepším z dvojičky Slávia STU Bratislava – TK Slovan Bratislava. Porazení si zmerajú sily v skupine o 5. - 8. miesto. 3. kolo (o konečné umiestnenie) je stanovené na 12. júna.

TK Ružomberok v 2. kole, bez ohľadu na súpera, odohrá stretnutie (od 9:00 hod.) vo svojom stánku. Za povšimnutie stojí, že Slovanistky majú na súpiske aj ôsmu hráčku svetového rebríčku Švajčiarku Belindu Benčičovú, či Viktóriu a Katarínu Kužmové.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia