Štartuje tenisová extraliga

Štartuje tenisová extraliga

RedakciaŠport16.5.2021

V roku 2017 družstvo žien Tenisového klubu Ružomberok druhý raz postúpilo do extraligy. Do svojej štvrtej sezóny medzi elitou reprezentant dolného Liptova vykročí zajtra (17. mája), keď ho čaká súper najzdatnejší, obhajca titulu Slovan Bratislava. Na jeho súpiske je aktuálna slovenská jednotka Viktória Kužmová i dokonca švajčiarska reprezentantka a momentálne jedenásta hráčka rebríčka WTA Belinda Benčičová. Samozrejme, s akou zostavou bratislavský tím vyrukuje, sa uvidí až zajtra. Začiatok stretnutia na antukových dvorcoch TK Ružomberok na Medveckého ulici je stanovený na 9. hod. Dejisko zápasu, ešte ale môže zmeniť počasie.

Nezakrývam, zo Slovana máme všetci veľký rešpekt. Na súpera sme sa snažili pripraviť v rámci našich klubových a hráčskych možností. Viaceré dievčatá kvôli zatvoreniu športovísk nemohli dlho trénovať. Naopak Bratislavčanky využívali výnimku a chodili aj po zahraničí. Takže žiadne veľké oči nemôžeme mať. Napriek tomu, chceme čo najdôstojnejšie tento zápas odohrať. Navyše naše družstvo prechádza výraznejšou prestavbou,“ rozprával nehrajúci kapitán ružomberských žien Jaroslav Taraj.

Od štvrtku do soboty sme absolvovali trojdňové sústredenie v Púchove, kde som mal k dispozícii sedem dievčat. Išli sme tam aj kvôli hale, aby sme neboli odkázaní na počasie. Dôležité však bolo si halu vyskúšať aj pred stretnutím proti Slovanu. Nie je vylúčené, že v prípade dažďa sa zápas nebude dať odohrať na našich kurtoch. V tom prípade, s najväčšou pravdepodobnosťou by sme sa presunuli pod strechu do Liptovského Mikuláša,“ doplnil Taraj.

V 2. kole, ktoré je naplánované na stredu (19. mája), Ružomberok narazí buď na Sláviu SPU Nitra, alebo sa stretne s TK Žilina.

Ďalšie zápasy 1. kola: TK Žilina – TK Slávia SPU Nitra, Lieskovský tenisový klub – TK Kúpele Piešťany a TK Slávia STU Bratislava – TC Empire Trnava.

Ružomberská súpiska: Hana Pektorová, Daniela Hláčiková, Romana Tarajová, Ema Karasová, Barbora Šašková, Zuzana Legerská, Barbora Birčeková, Kristína Kucbelová, Henrieta Húšťová, Frederika Tarajová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia