Štartuje vyraďovacia fáza pod ženskými košmi

Štartuje vyraďovacia fáza pod ženskými košmi

RedakciaŠport11.3.2022

V sobotu (12. marca) sú na programe úvodné zápasy 1. kola play-off Niké extraligy basketbalistiek: MBK Ružomberok – BK ŠK UMB Banská Bystrica, Piešťanské Čajky – Slovan Bratislava, Young Angels Košice – BAM Poprad a BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín. Štvrťfinále sa hrá na dve víťazstvá, druhé zápasy prídu na rad 16. marca a prípadné tretie 19. marca.

Podľa „papierových“ predpokladov zápletku by mohla priniesť akurát bitka o semifinále medzi ŠKP 08 a Šamorínom. O tom, že Ružomberok, Piešťany a Košice hladko preskočia svoje prekážky, asi nikto nepochybuje.

Aj keď v play-off sú iné zápasy ako v bežnej lige, sme favoriti. To chceme aj s Banskou Bystricou potvrdiť. Veď ide o súboj prvého a ôsmeho družstva po tabuľkovej časti,“ povedal tréner obhajcu titulu Juraj Suja, ktorého v posledných dňoch kvárili určité zdravotné problémy dievčat. „Uvidíme, ako sa dáme dokopy, no určite zajtra nebudeme kompletní. Kvôli zraneniam sme ani v tréningovom procese netlačili na pílu a nerobili ani dáke zásahy smerom k ďalším kolám play-off.“

V základnej časti Ruža vyhrala pod Urpínom 97:23 a doma 92:44. Zápas Ružomberok – UMB sa zajtra v Koniarni začína o 17. hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia