Štartujú aj vrchné poschodia ružomberskej futbalovej pyramídy

Štartujú aj vrchné poschodia ružomberskej futbalovej pyramídy

RedakciaŠport27.7.2021

V sobotu sa rozbehnú najvyššie dorastenecké futbalové súťaže. Tímy MFK Ružomberok čaká konfrontácia s rovesníkmi FC Petržalka. Starší dorastenci nastúpia vo svojom stánku v Likavke a družstvá U 16 a U 17, ktoré budú hrávať domáce stretnutia v Bešeňovej, vycestujú do Bratislavy.

Završujeme prípravu, aj s dvomi dvojfázovým tréningmi do týždňa a už sa tešíme na prvý majstrovský zápas,“ rozhovoril sa kouč ružomberskej „devätnástky“ Miroslav Latiak. „Chlapci odohrali štyri prípravné stretnutia, dva proti ´dospelákom´, doma s Rakytovcami vyhrali 3:1 a rovnakým výsledkom podľahli v Spišskej Novej Vsi. Ďalej sme zdolali starších dorastencov Podbrezovej 4:3, a v generálke prehrali v Trenčíne 1:2.“ Želania na prahu novej sezóny Latiak zhrnul do dvoch viet: „V prvom rade si prajem, aby všetci boli zdraví a do každého zápasu išli s víťazným odhodlaním. Hlavnou našou prioritou je pripraviť čo najviac hráčov do ružomberského A mužstva.“

Kategóriu U 17 pod Čebraťom v lete po Petrovi Penovovi, ktorý sa stal riaditeľom mládežníckej sekcie, prevzal Marek Herčut, dovtedy tréner U 14. „Určite je to pre mňa nová výzva, no zároveň i veľká zodpovednosť. V kabíne som však našiel vynikajúcu partiu, s ktorou je radosť robiť. Chalani príkladne celú letnú prípravu odmakali,“ pochvaľoval si len 28 – ročný kormidelník, ktorý z pasie kope do „koženej“ za Liptovský Ján. „Pred nami je jasná úloha, čo najviac chlapcov posunúť do U 19.“ Družstvo veľmi slušne zvládlo zápasové próby – prehralo akurát v Trenčíne 0:1, no zdolalo Karvinú 6:1, Podbrezovú 7:1 a „devätnástku“ Jupie Banská Bystrica 2:1. „Ešte viac než výsledky nás potešili predvedená hra a plnenie stanovených parametrov,“ dodal Herčut.

Leto sa nieslo v znamení veľkého prievanu v šatni kategórii U 16. „Našou prvou úlohou bolo káder vhodne doplniť. Máme osem nových hráčov. Z nich k nosným článkom by mali patriť Lukas Ambróz a Samuel Bohunčák z Liptovského Mikuláša a Dávid Žmijovský z Popradu. Hlavne sme potrebovali vystužiť stred obrany. Musím sa priznať, že po príprave mám oveľa lepší pocit, ako keď sme začínali. Chlapci sú šikovní, chcú na sebe pracovať a zdobí ich tiež zodpovednosť,“ vravel tréner „šestnástky“ Peter Kiša. V príprave Ružomberčania podľahli v Trenčíne 0:3 a trikrát boli úspešní – v Poprade 3:2, s Podbrezovou 5:4 a so „sedemnástkou“ Jupie Banská Bystrica 3:0. „Chceme byť pre každého konkurencie schopným tímom. Ak sa družstvo bude pohybovať v strede tabuľky, budem spokojný,“ dodal Kiša.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia