Števko, už len tak pokračovať!

Števko, už len tak pokračovať!

RedakciaŠport19.3.2023

Iný cieľ ružomberskí futbalisti, ako naplno zabodovať vo včerajšom zápase proti Zlatým Moravciam (2:0), ktoré predtým doma utŕžili pálivú facku od Michaloviec (2:5), ani nemohli mať. Hoci ich výkon počas celého stretnutia nebol úplne vyvážený, o zaslúženom víťazstvo nemôže byť pochýb.

V 68. min. po rozprávkovej akcii, domáce vedenie poistil Štefan Gerec, ktorý počas posledných dvoch kôl tri razy skóroval, keď predtým s dvomi gólmi sa vracal z Trenčína. „Určite to človeka teší, konečne mi začalo padať. Avšak najdôležitejšie je víťazstvo,“ rozhovoril sa Štefan Gerec, ktorý v tomto fortunaligovom ročníku skóroval už sedemkrát, pričom na takú cifru v žiadnej sezóne, ani na jej konci, ešte nedosiahol.

Samozrejme, že do zápasu sa išlo s jediným cieľom, a to získať tri body. Dalo sa predpokladať, že Zlaté Moravce budú využívať skôr nakopávané lopty a snažiť sa o rýchle protiútoky. Už v prvom polčase sme mali nejaké šance, škoda, že zostali nevyužité. Hlavne nešlo o dobré riešenia vo finálnej fáze. Po prestávke sme sa snažili viac vybehnúť na súpera. Bol so presvedčený, že vyhráme, a to sa aj naplnilo. Po prvom strelenom góle opadla z nás nervozita,“ prešiel 30 – ročný člen ružomberskej ofenzívy k samotnému stretnutiu.

Na otázku, či je pred mužstvom cieľ celú nadstavbu zvládnuť na víťaznej vlne, od Gereca, aj keď bol včera poobede veľmi dobre naladený, priama odpoveď neprišla. Skôr to bola taká diplomatická reakcia: „Ideme od zápasu k zápasu, keď v každom chceme podať, čo najlepší výkon a bodovať.“ Pri doplňujúcej otázke, či funkcionári nekladú dôraz na trojbodové zisky, Štefan odvetil: „Asi v každom klube vedenie chce stále vyhrávať."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia